Muğla’nın Seydikemer İlçesinde ‘Engelsiz Park’ Açıldı

Muğla’nın Seydikemer İlçesinde ‘Engelsiz Park’ Açıldı

Muğla’da, Seydikemer Belediyesi tarafından engelli çocukların yaşıtlarıyla bir arada eğlenceli vakit geçirip oyun oynamaları için yapılan ‘engelsiz park’ hizmete açıldı. Seydikemer Belediye Başkanı B. Önder Akdenizli “Seydikemer’de bir ilki daha gerçekleştirdik. Engelli kardeşlerimizin kullanacağı Engelsiz Parkımızı hizmete açtık” dedi.

Menekşe Mahallesi’ndeki Bisiklet ve Yürüyüş Yolu güzergahında bulunan 300 metrekarelik alana kauçuk zemin döşenip, hem engelli bireyler için engelsiz park hem de çocuk oyun gurubu kazandırıldı. Böylece engelli çocuklar, yaşıtlarıyla bir arada eğlenceli vakit geçirip oyun oynayabilecekler.

Seydikemer’de bir ilki gerçekleştirdiklerine vurgu yapan Başkan Akdenizli; “Engelli bireylerimiz için Engelsiz Parkı ilçemizde hizmete açtık. 300 metrekarelik alan içerisinde hem engelli bireylerimiz için engelsiz parkımız hem de çocuk oyun gurubumuz var. Huzur kenti ilçemizde engelli bireylerimizin de mutlu, huzurlu yaşamaları bizler için büyük önem arz ediyor. Seydikemer’imize, çocuklarımıza hayırlı olsun” dedi.

Menekşe Mahallesi Muhtarı Fatih Köymen de Seydikemer Belediye Başkanı B. Önder Akdenizli’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

gercekfethiye.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş