Akdağmadeni’nde Engeller Aşıldı, Büyük Sevinç Yaşandı

Akdağmadeni’nde Engeller Aşıldı, Büyük Sevinç Yaşandı

Akdağmadeni Belediyesi öncülüğünde Avrupa Engelliler Federasyonu işbirliğiyle ilçede ihtiyaç sahiplerine akülü engelli arabası ve tekerlekli sandalye dağıtımı yapıldı.

Fransa, Almanya, Avusturya, Hollanda ve Belçika’dan hayırsever vatandaşların katkılarıyla temin edilen araçlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Düzenlenen programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak ve sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek amacıyla çalışma içerisinde olduklarını belirtti.

Başkan Yalçın, “Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak, toplum içerisinde daha fazla yer almalarını sağlamak amacıyla Akdağmadeni Belediyesi olarak bu tür sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirip öncü oluyoruz. Bugün burada bir vatandaşımızın bile yarasına merhem olabildiysek ne mutlu bizlere. Bundan sonraki süreçte de engelli vatandaşlarımıza yönelik proje ve çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

Programda hazır bulunan El Ele Engelliler Derneği Başkanı Dursun Karabel, Başkan Yardımcısı İsmet Kaya, yönetim kurulundan Yusuf Arslan, Hannover Ülkü Ocağımızdan Ali Yaşar, Münih Yozgatlılar Dernek Başkanı Levent Gültekin, Rosenheim Ülkü Ocağı Başkanı Öztürk Süt, Hollanda Ülkü Ocağımızdan Durak Sarıkaya, Avusturya’dan hayırsever iş adamı Metin Kırlangıç’a ve emeği geçen, bağışta bulunan hayırseverlerimize teşekkür ederiz” diye konuştu.

Yeni Ufuk Gazetesi

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş