Zonguldak’ta, İşitme ve Konuşma Engelli Çift Dünya Evine Girdi

Zonguldak’ta, İşitme ve Konuşma Engelli Çift Dünya Evine Girdi

Zonguldak’ta işitme ve konuşma engelli çift dünya evine girdi. Çiftin mutlu anları fotoğraflara yansıdı. Çatalağzı Beldesinde işitme ve konuşma engelli olan Fulya ve Semih çifti evlendiler.

“Dudak okuma ve işaret dili ile ‘evet’ dediler”

Zonguldak’ın Çatalağzı beldesinde uzun zamandır birlikte olan işitme ve konuşma engelli Fulya ve Semih çifti dünya evine girmeye karar verdi. Bir gün önce nikahları kıyılan Fulya ve Semih çifti, dudak okuma ve işaret dili ile evet diyerek mutluluğa ilk adımlarını attı. Genç çift için dün de Çatalağzı Belediyesi Havuzlu Park’ta düğün töreni düzenlendi.

Düğün törenine Fulya ve Semih çiftinin ailesi, arkadaşları ve davetliler katıldı. Düğün töreni öncesinde konuşma yapan Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı Özcan Albas, “Çok değerli Çatalağzı Belde sakinlerimiz. Çatalağzı Beldesinin iki güzel insanı Semih ve Fulya kardeşlerimin en mutlu günleri. İki kardeşimizin düğününü yapmaktan çok mutluyuz. Çok mükemmel bir kalabalık var. Bundan aşırı mutluyuz. İki engelli kardeşimizin en mutlu günlerinde yanlarında olan herkese teşekkür ediyoruz. Her zaman yanlarındayız” dedi.

Konuşmanın ardından Fulya ve Semih çifti ilk danslarını yaptı. Genç çiftin mutlulukları görülmeye değerdi.

İHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş