Zonguldak’ta, Engelliler Meclisi’nden Siyasilere Veto!

Zonguldak’ta, Engelliler Meclisi’nden Siyasilere Veto!

Zonguldak Engelliler Meclisi, Kozlu Engelliler Derneği önünde toplanarak seçim öncesinde istişarelerde bulundu. Zonguldak’ta aktif olarak faaliyet gösteren engelli dernekleri Zonguldak Engelliler Meclisi Başkanı Özcan Albas’ın çağrısı üzerine Kozlu Engelliler Derneği önünde toplanarak yaklaşan seçim öncesinde istişarelerde bulundular.

Çatalağzı Engelliler Derneği Başkanı ve aynı zamanda Zonguldak Engelliler Meclisi Başkanı Özcan Albas ve diğer yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla 2 saat süren bir toplantı yapıldı. Toplantıda seçim sürecinde siyasi partilerin engellilerin temsilcisi derneklere olan ilgisiz tavrı öncelikli konuydu.

Siyasi partilerin, il genelindeki engellileri temsil eden STK’lara karşı tavırları ile ilgili ortak hareket kararları tartışıldı. Diğer önemli konu ise engelli istihdamı için ortak çalışma yapılması üzerinde fikir birliğine varıldı. Derneklerin daha aktif çalışma yapmak üzere birlikte hareket etme gereksinimi olduğu ve ilin her noktasında temsil ve ortak projeler konusunda görüşmeler yapıldı. Yapılan basın açıklamasında şu bilgiler paylaşıldı:

“Zonguldak Engelliler Meclisi olarak Meclisimizde 16 derneğimiz olduğu, bu sayının daha da artacağı, ilimizde tüm engellilerimize ulaşmak ve sorunlarını çözmek istediğimizi kamuoyuna beyan ediyoruz. Derneklerimize destek değil de köstek olmak daha doğru tabirle “engel” olmak gafletinde bulunan veya bulunma cüretini gösterenlere çok daha efektif bir şekilde tepkimizi göstereceğimizin bilinmesini isteriz. Bizler engellilerimizin haklarını savunan ihtiyaçlarına koşan ve bu işi hiçbir maddiyat beklentisi olmadan gönüllü olarak yapan gerektiğinde kendimizden zaman ve maddiyat sağlayan dernek başkanları ve yöneticileri olarak bizlere engel olanlara müsamaha göstermeyeceğimizi bildiriyoruz” dedi.

yeniadimgazetesi.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş

YORUMLAR

Wordpress (0)
Disqus ( )