Zihinsel Engelli Zühal’in Mezarı Bakanlık Tarafından Yaptırıldı

Zihinsel Engelli Zühal’in Mezarı Bakanlık Tarafından Yaptırıldı

Annesi cenazesini kabul etmeyince görevlilerce defnedilen 12 yaşındaki Zühal Gülersez’in mezarı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yaptırıldı.

Kayseri’de ağır zihinsel engelli olarak dünyaya gelen Zühal Gülersez, bir süre sonra Erzurum’a götürüldü. Zühal, Erzurum’daki bakımevi kapanınca da 2 yıl önce Elazığ’daki bakımevine nakledildi. Beslenme sorunu nedeniyle, kısa süre kaldığı bakımevinden özel hastaneye sevk edilen Zühal’in, midesinden PEG (Karın duvarından mideye tüp yerleştirilmesi) yöntemiyle beslenmesine devam edildi.

İki yıldır entübe olarak tedavi gören Zühal, 3 gün önce yaşamını yitirdi. İletişime geçilen annesi, cenazeyi kabul etmedi. Bunun üzerine morgdan alınan cenaze, önceki gün Asri Mezarlık’ta görevlilerce kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Durumu öğrenen çok sayıda sorumluluk sahibi bireyler de Zühal’in mezarını ziyarete giderek, dualar ederek, karanfiller bırakmış ve artık yalnız olmadığı mesajını paylaşmıştı.

“Bakan Yanık’ın Talimatıyla Zühal Gülersez’in Mezarı da Yaptırıldı”

Dün öğrenciler ve bazı dernekler Zühal Gülersez’in mezarını ziyaret ederek, dua edip karanfil bırakırken bugün de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın talimatıyla Zühal Gülersez’in mezarı yaptırıldı.

Bakan Yanık, sosyal medya hesabından bir takipçisinin mesajını alıntılayarak, “Hassasiyetiniz için çok teşekkür ediyorum. Kuruluşlarımızda bakım verdiğimiz bireyleri hiçbir zaman yalnız bırakmayız. Zühal’e de son görevimizi yerine getirdik” paylaşımını yaptı.

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Olarak Biz Kimsesizlerin Kimsesiyiz”

DHA’nın aktardığına göre Zühal Gülersez’in mezarını ziyaret eden Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ali Sait Çeçen de “Bakanlık olarak bebek, çocuk, genç, yaşlı, engelli, şehit yakınları ve gazilerimize hizmet veren büyük bir aileyiz. 12 yaşındaki Zühal kızımız da bu büyük ailenin bir ferdiydi. 12 yıldır farklı illerde bizlerden yatılı hizmet almaktaydı. Maalesef tedavi gördüğü bir hastanede rahatsızlığı nedeniyle vefat etti. Vefatından sonra şimdiye kadar yalnız bırakmadığımız gibi Sayın Bakan Derya Yanık Hanımefendi’nin talimatlarıyla kızımıza hemen bir mezar yaptık. Kızımıza şu ana kadar yapmış olduğumuz görevlerle yanında durduğumuz gibi bundan sonra da dualarımızla yalnız bırakmayacağımızı ifade etmek istiyorum. Kızımız bu büyük ailenin bir ferdiydi. Bundan sonra da büyük ailenin bir ferdi olarak kalacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak biz kimsesizlerin kimsesiyiz. Bakanlığımız şu ana kadar hiçbir vatandaşını, yaşlısını, bebeğini sahipsiz bırakmamıştır, bundan sonra da bırakmayacaktır. Rabbim bu küçük kızımıza rahmet etsin inşallah. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş