Zihinsel Engelli Öğrenciler Satranç Turnuvasında Bir Araya Geldi

Zihinsel Engelli Öğrenciler Satranç Turnuvasında Bir Araya Geldi

Engelliler Eğitim Enstitüsünde eğitim alan 20 zihinsel engelli öğrenci, Küçükçekmece’de bulunan Avrasya Bir Derneği’nde önceki gün bir araya geldi. Engelliler Eğitim Enstitü Derneği, TAMEV ve Avrasya Bir Derneği ortaklaşa düzenlediği etkinlikte, satranç ve mangala eğitimi alan çocuklar karşılıklı maç yaptı. Düzenlenen turnuva sonunda tüm çocuklara plaket verildi.

Dr. Fazıl Zini: “Bizim için birinci, ikinci, üçüncü yok, hepsi birinci”

Etkinlik sonrası Engelliler Eğitim Enstitü Derneği Başkanı Dr. Fazıl Zini şunları söyledi:

“Engelliler Eğitim Enstitü Derneği olarak sağ olsunlar bizi vakıflarında ağırladılar. Engelli çocuklarımız ile satranç turnuvası düzenledik. Çocuklarımız eğlendiler. Bizim için birinci, ikinci, üçüncü yok, hepsi bizim için birinci. Çocuklarımızın hepsi çok mutlu. Bu etkinlik tüm çocuklarımızın hafızasında çok güzel bir anı olarak yer edecek”

Şeniz Başaran: “İyilik için çıktığımız bu yolda çok destekçimiz oldu”

“İyilik için çıktığımız bu yolda çok destekçimiz oldu” diyen TAMEV Vakfı Başkan Yardımcısı Şeniz Başaran da şunları söyledi:

“Projelerimiz artarak devam ediyor, bizim ana konumuz açlık. Açlıkla mücadele konusunda her türlü destek vermeye devam ediyoruz. TAMEV olarak özünde yaşamda insana dokunan iyilik yolculuğundayız. Engelliler Eğitim Derneği Başkanı Fazıl hocayla karşılaştık. Tamamen gönülden yapılan işler. TAMEV olarak bizde nasıl yanlarında olabiliriz dedik. Onlarla bazı etkinlikler düzenledik. Bu etkinlikler sırasında AVRASYA Bir Vakfı Müdürümüz Özcan Hocamızla karşılaştık. Hep birlikte konumuz yaşama dokunmak. Dokunabiliyorsak bundan mutlusu yok, bundan güzeli yok. Engellilerin her zaman sorunlarının farkındayız, çalışmalarımızda ana önceliklerimiz onlar”

TAMEV Vakfı Başkan Yardımcısı Mine Baysal ise “TAMEV olarak zor durumda olan herkes için bir mücadelemizi var. Bu yolda da devam edeceğiz. Bu konuda bize destek olan AVRASYA Bir Derneği Müdürümüz Özcan Ünlü’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

Özcan Ünlü: “Onlar da bizim gibi toplumun kangren olmuş yaralarına dikkat kesiliyorlar”

Turnuvaya ev sahipliği yapan AVRASYA Bir Vakfı Müdürü Özcan Ünlü ise şöyle konuştu:

“Toplumsal Açlıkla Mücadele Vakfı ile ilk tanıştığımızda bu vakıfla bir şeyler yapalım diye kendi aramızda konuşmuştuk. İlk etkinliğimizi yaptıktan sonra çocuklarımızın mangala ve satranç turnuvasına ev sahipliği yaptık. TAMEV ile başka faaliyetler yapmayı planlıyoruz. Onlar da bizim gibi gerçekten toplumun kangren olmuş yaralarına hassasiyet geliştiriyorlar, dikkat kesiliyorlar ve onu nasıl formalize edebiliriz, nasıl disipline edebiliriz çabasındalar. Birlikte faaliyetlere devam edeceğiz”

Anka Haber Ajansı

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş