Yılmaz Morgül, Engelli Gençlere Yardım Etmeye Devam Ediyor

Yılmaz Morgül, Engelli Gençlere Yardım Etmeye Devam Ediyor

Yılmaz Morgül, 25 yaşındaki yüzde 97 engelli İsmail Kerem Çevikoğlu’na akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Sanatçı, çocuk ve genç engellilere daha çok yardım etmeyi planladığını belirtti.

25 yaşındaki yatağa bağımlı ve evinden çıkamayan yüzde 97 engelli olan İsmail Kerem Çevikoğlu’na akülü tekerlekli sandalye hediye eden Yılmaz Morgül “Durmak yol yola devam. Engelli bireylere, özellikle de engelli gençler ve çocuklara yardım etmeye devam edeceğim” dedi.

Müzik dünyasının güçlü sesi ve yardımsever sanatçı Yılmaz Morgül, çocuk ve genç engelliler için harekete geçti. Yıllardır pek çok engelli bireyin yardımına koşan ve dur durak bilmeyen sanatçı yardım konusunda daha çok çocuk ve genç engellilere ağırlık vereceğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde “Emin Et” adlı kuruluştan engelliler için bağış alan sanatçı, bağışı Engelsiz Yaşam Vakfı aracılığıyla sahiplerine akülü tekerlekli sandalye olarak teslim etti.

Engelsiz Yaşam Vakfı’nın Levent’teki merkezinde gerçekleşen teslim törenine katılan Yılmaz Morgül, yüzde 97 engelli olan 25 yaşındaki İsmail Kerem Çevikoğlu’na ve yüzde 98 engelli olan 37 yaşındaki Selim Kaplan’a araçlarını teslim ederek büyük bir mutluluk yaşadı.

Özellikle 25 yaşındaki İsmail Kerim Çevikoğlu’nun akülü tekerlekli sandalyesi olmadığı için sokağa çıkamaması ve yatağa bağımlı kalmasına çok üzülen sanatçı, özgürce hareket etme imkanı sağladığı Kerim ile yakından ilgilendi.

Akülü sandalye teslim törenine Engelsiz Yaşam Vakfı Kurucu Başkanı Atilla Kaplakarslan ile vakıf yönetim kurulu üyeleri Tayyar Işıksaçan ila Arif Işık da katıldılar. Vakıf Başkanı Atilla Kaplakarslan “Değerli sanatçımız ve vakıf dostumuz Yılmaz Morgül’e engellilere karşı duyarlılığı ve yardımları için çok teşekkür ederiz. Bu zor günlerde engellilere maddi manevi destek olmak çok önemli. Yılmaz Morgül bunu en güzel şekilde yapan yüce gönüllü bir insan. Birlikte çalışmaktan onur duyuyoruz” dedi.

Magazinkolik

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş