Yenimahalle Belediyesi, Engelli Bireyler İçin Eskişehir Gezisi Düzenledi

Yenimahalle Belediyesi, Engelli Bireyler İçin Eskişehir Gezisi Düzenledi

Yenimahalle Belediyesi, Engelliler Birimi Nefes Engelliler Sosyal Tesisi’ne üye olan engelli bireyler ve aileleri için Eskişehir’e gezi düzenledi.

80 kişinin katıldığı gezi kapsamında; Kent Park, Sazova ve Odun Pazarı gezildi. Yenimahalle’nin özel bireylerine, Belediye’nin Engelliler Birimi ve Nefes Engelliler Sosyal Tesisi personeli eşlik etti. Engelli yurttaşların her zaman yanında olmaya devam edeceklerini belirten Başkan Fethi Yaşar, şöyle konuştu:

“Göreve geldiğim günden bugüne Yenimahalle’de engelliler adına birçok şey değişti. Biz belediye olarak bu konuda epey yol kat ettik. Engelliler birimini kurarak ilçemizde engellileri tespit ettik. Birçok projeye imza attık. Şimdi de engelli bireylerin topluma kazandırılması, kaynaştırılması, yaşama sevinci ve motivasyonunun arttırılması amacıyla geziler düzenliyoruz. Hepimiz potansiyel bir engelli adayıyız. Bu yüzden engellileri de sağlıklı bireylerden ayrı görmemeliyiz. Onlara her zaman destek olarak, sosyal ve kültürel alana dahil olmalarını sağlamalıyız”

Anka Haber Ajansı

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş