Yazar Bedriye Yazgan, Kitabını İmza Gününde Kitapseverlere Tanıttı

Yazar Bedriye Yazgan, Kitabını İmza Gününde Kitapseverlere Tanıttı

Şair yazar Bedriye Yazgan’ın kaleme aldığı Aşk Olsun Hayat, Değdi mi? adlı kitabın imza gününe katılan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Acem Tekkemizi kültürel sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapması halkımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.

72 yaşındaki şair yazar Bedriye Yazgan’ın kaleme aldığı Aşk Olsun Hayat, Değdi mi? adlı kitabının imza gününe katılan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Tarihi mekan Acem Tekkemizi ilçemizdeki kültürel sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapması adına halkımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.

Bedensel engelli oğlu Vahit Sonay Yazgan’ın mücadele dolu hayat hikayesini, kaleme alarak kitap haline getiren yazar anne Bedriye Yazgan oğlu ile birlikte yaşadığı acıyı, sevinci, üzüntüyü ve mutluluğu da ‘Aşk Olsun Hayat, Değdi mi?’ adlı kitabıyla Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi’ndeki kitap imza gününde kitapseverlere tanıttı.

“Bu Hayat Hikayesinin Filme Çevrilmesini İstiyorum”

Oğlunun çocukken büyük bir ateşli havale geçirerek menenjit olduğunu, yüzde yüz bedensel engelli olarak hayatına devam ettiğini kaydeden şair yazar Bedriye Yazgan, “Onun ve benim yaşam öykülerimizi, çocukluktan bu zamana kadar geçirdiğimiz evreleri, sıkıntıları, karşılaştığımız güçlükleri, sevinçleri oğlumla beraber bu kitaba aktardık. O da bana bu kitabı yazmam da çok yardımcı oldu. Benim hayatımın çocukluktan, gençliğe, gençlikten evliliğe ve evlilikten Vahit’in doğumuna kadar olan döneme bu kitapta yer verdim. Benim en büyük amacım bu kitabın insanlara rol model olmasıdır. En büyük hayalim ise bu zorlu hayatın bir diziye veya bir filme çevrilmesi istiyorum” ifadelerini kullandı.

“Güzel bakan güzel görür ve güzel işler yapar. Şair yazar Bedriye Yazgan hanımefendi onlardan biri” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “İlkadım Belediyesi olarak kültüre, sanata ve edebiyata önem verdiğimizi her defasında vurguluyoruz. İçerisinde bulunduğumuz bu tarihi mekanı Acem Tekkesi’ni ilçemizdeki kültürel sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapması adına halkımızın hizmetine sunduk. Kültürel anlamda bu eserleri, bu tür çalışmaları çok önemsediğimizi bilmenizi istiyorum. Kitaplar hem gelecek nesillere aktarabileceğimiz eserler hem de farkındalık oluşturabilmek adına güzel fırsatlar. Şair yazar Bedriye Yazgan hocam kitabında Vahit’in doğumu ile başlayan serüveni yaşadığı sorunları, sıkıntıları kitabında paylaşmış. Vahit Sonay Yazgan kardeşimizin yazdıkları oldukça anlamlı, manidar. Kendilerini tebrik ediyorum, başarıları daim kalemleri kuvvetli olsun. Etkinliğe katılarak destek veren siz değerli kitap dostlarınıza teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.

İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi’nde gerçekleştirilen imza gününe İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsun Valiliği Hukuk Müşaviri Bahar Kaya, Samsunlu Sanatçılar Derneği (SASAD) Başkanı Ömer Umutlu, Dr. Naci Şen ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

dengegazetesi.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş

YORUMLAR

Wordpress (0)
Disqus ( )