Yapay Zeka Destekli Gözlük, İşitme Engellilere Altyazı Desteği Sağlayacak

Yapay Zeka Destekli Gözlük, İşitme Engellilere Altyazı Desteği Sağlayacak

XRAI Glass isimli bir yazılım şirketi, işitme engelliler için bir gözlük uygulaması tasarladı. Yapay zeka destekli gözlük, işitme engelli insanlara altyazı desteği sağlıyor. Gözlüğün yıl sonunda 70 bin kişi kadar kullanması bekleniyor.

Her geçen gün ilerleyen teknoloji yeni icatlara sahne oluyor. Özellikle günlük hayatta çeşitli engellerle karşılaşan insanların sorunlarını çözmeye odaklanan teknoloji, insanların hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Bu doğrultuda XRAI Glass adlı yazılım şirketi işitme engelli insanların hayatını kolaylaştıracak bir gözlük uygulaması tasarlıyor. İşitme engelli insanlar, firmanın geliştirdiği gözlüğü taktığı zaman, insanların konuşmalarını altyazılı bir şekilde okuyabilecek.

İddialara göre yazılımın ses tanıma özelliği, kimin konuştuğunu bile belirleyebiliyor. Aynı zamanda uygulama kapsamında konuşmaların çeşitli dillere de çevrilmesi bekleniyor. Söz konusu uygulama bir cep telefonu ile senkronize olarak çalışacak. Gözlüklerin bu yıl sonuna kadar yaklaşık 70 bin kişiye kadar ulaşması bekleniyor. Gözlüklerin fiyatı ise 379 dolar.

patronlardunyasi.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş