Yangında Mahsur Kalan Yürüme Engelliyi Mahalle Sakinleri Kurtardı

Yangında Mahsur Kalan Yürüme Engelliyi Mahalle Sakinleri Kurtardı

Ataşehir’de bir gecekonduda çıkan yangında alevlerin arasında mahsur kalan yürüme engelli Ahmet Karabülbüller’i, camı kırarak pencereden içeri giren komşuları kurtardı. Yangında birbirine bitişik 2 gecekondu kullanılamaz hale gelirken, herhangi bir yaralanma ya da can kaybı yaşanmadı.

Yangın 14:30 sıralarında İçerenköy Mahallesi Aralı Sokak’taki bir gecekonduda meydana geldi. Elektrik kontağından çıktığı iddia edilen yangın, kısa sürede yayılarak bitişiğindeki gecekonduya sıçradı. Yangını gören çevredekiler itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gecekonduda yürüme engelli bir kişinin mahsur kaldığını öğrenen mahalleli, camı kırarak pencereden içeri girdi. Mahsur kalan yürüme engelli, mahalle sakinleri tarafından dışarı çıkarıldı.

Yangın itfaiye ekiplerinin yarım saat süren çalışmaları sonucu kontrol altına alındı. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, gecekondular kullanılamaz hale geldi. Mahsur kalan Ahmet Karabülbüller, “Benim evimde değil yan tarafta yangın çıktı. Mahalle sakinleri içeri girip beni çıkardı” diye konuştu.

Polisin yangın ile ilgili soruşturması devam ediyor.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş