Yalova’da, Otizmli Çocuklara Yardım Eden Dernek Kundaklandı

Yalova’da, Otizmli Çocuklara Yardım Eden Dernek Kundaklandı

Yalova’da yardım kuruluşu olan Yunus Emre Anadolu Kültür Derneği binası kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kundaklandı. Yangın, itfaiyenin müdahalesiyle söndürülürken, polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Yalova’da Yunus Emre Anadolu Kültür Derneği binası gündüz saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kundaklandı. Can kaybının yaşanmadığı yangında, maddi hasar meydana geldi.

“Dış Duvarı Kırıp Ateşe Verdiler”

Yangın, önceki gün Bağlarbaşı mahallesi Başcılar sokakta faaliyet gösteren Yalova Yunus Emre Anadolu Kültür Derneği binasında saat 13:30 sıralarında meydana geldi. Prefabrik olan dernek binasının dış duvarını taşla kırarak toplantı odasına giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, bina içindeki eşyaları ateşe vererek olay yerinden kaçtı.

İtfaiyenin müdahalesiyle söndürülen yangında, büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Olay yerinde inceleme yapan polis, geniş çaplı soruşturma başlattı.

“Gündüz Vakti Kundaklandı”

Yangının planlanmış bir provokasyon olabileceğini ileri süren Dernek Başkanı Fikret Demir, “Burası ne siyasal, ne de inançsal bir yer. Burası bir yardım kuruluşu. Kamu yararı olan bir dernek. Toplum yararına 14 mahallede rehabilitasyon projeleri yapan, otizmli çocuklarımıza destek olan bir dernek. Gündüz gözüyle kundaklandı burası” dedi.

Sözcü

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş