Vicdansızlığın Böylesi: Samsun’da Engelli Çocuğa Öğretmen Dayağı

Vicdansızlığın Böylesi: Samsun’da Engelli Çocuğa Öğretmen Dayağı

Samsun’da yaklaşık 3 sene önce kaydıraktan beton zemine düşerek kafatasının kırılması sonucu yüzde 39 engeli bulunan çocuğun, öğretmeni tarafından ensesine vurularak darp edildiği iddia edildi.

Samsun’da yaklaşık 3 sene önce kaydıraktan beton zemine düşerek kafatasının kırılması sonucu yüzde 39 engeli bulunan 8 yaşındaki Ali Osman B., doktorların başına asla darbe almaması konusundaki uyarılarına rağmen, derste yaramazlık yaptığı gerekçesiyle öğretmeni tarafından ensesine kitapla vurulup, tokatlanarak darp edildiği iddia edildi. Aile, darp raporu alıp, polise giderek şikayetçi oldu.

“Polise Gidip Şikayetçi Olduk”

Yaşanan olay sonrası çocuklarıyla ilgili endişelendiklerini dile getiren baba Sezer B, “Oğlum parkta kaydıraktan kayarken beton zemine kafatasının üzerine düştü. Yerde kauçuk zeminin deforme olmasından dolayı oğlum kafasını betona çarptı. Doktorlar hemen müdahale etti. Uzun bir tedavi sürecinden sonra çok şükür canına bir şey olmadı fakat işitmeyle ilgili engeli meydana geldi. Doktorlar ‘kafatasına hiçbir şekilde darbe almaması lazım’ diye uyardı. Ben okula raporu da verdim ve tüm yöneticilere ilettim. Benim çocuğum öğretmeni tarafından ensesine tokat ve kitapla vurularak darp edildi. Darp raporu aldım ve polise gidip şikayetçi oldum” dedi.

“Çok Endişe Ettim”

Anne Müzeyyen B. ise gerekenin yapılmasını istediklerini belirterek, “Çocuğum, ‘Öğretmen kafama vurdu. Ben okula gitmek istemiyorum’ dedi. Çocuğumun durumu ortada. Çok endişe ettim. Ağlayarak eve getirdim çocuğumu. Gerekenin yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Samsun Gazetesi

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş