Van Büyükşehir Belediyesi, Engelli Bireylere Tekerlekli Sandalye Hediye Etti

Van Büyükşehir Belediyesi, Engelli Bireylere Tekerlekli Sandalye Hediye Etti

Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalışan Büyükşehir Belediyesi, e-devlet kapısı ve bizzat başvuru yapan 6 çocuk ve 6 yetişkin olmak üzere 12 bireye tekerlekli sandalye verdi.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne başvuru yapan bireylere manuel tekerlekli sandalye verildi. Başvuruları büyük bir titizlikle değerlendirilen ailelerin yerinde tespitleri yapılarak, raporları komisyona sunuluyor. Yapılan değerlendirmelerin ardından özellikle düşük gelirli ailelere öncelik verilerek tekerlekli sandalye yardımı yapılıyor. Bu kapsamda 2023 yılı içerisinde başvurusu alınan 12 engelli bireyin tekerlekli sandalyeleri Belediye Hizmet binasında teslim edildi.

Sandalyelerini teslim alan aileler büyük bir mutluluk yaşarken, engelli bireylerin yanında olan ve her türlü desteği sağlayan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı’ya teşekkür etti.

Van Büyükşehir Belediyesi 2022 yılında da 33 bireye tekerlekli sandalye, 14 aileye ise medikal malzeme yardımında bulundu.

Beyaz Haber Ajansı

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş