Uşak’ta Duyarsız Sürücüler, Engelli Bireylerin Çilesi Oldu

Uşak’ta Duyarsız Sürücüler, Engelli Bireylerin Çilesi Oldu

Uşak’ta doğuştan engelli olan ve 30 yıldır tekerlekli sandalye yardımıyla hayatını sürdüren Serkan Yalçın engelli rampalarının önüne park edilmesinden şikayetçi. Her insanın bir engelli adayı olduğunu hatırlatan Yalçın, sürücülerinden empati yaparak daha duyarlı davranmalarını istedi.

Kendisi gibi engelli olanların yanı sıra bebekli ailelerin de aynı dertten muzdarip olduklarını anlatan Yalçın: “Ben namaz kılan bir insanım. Çakaloz Cami’ne giden yolda engelli rampamız var ve araçlar burayı devamlı işgal ediyor. Zaten şimdi İsmetpaşa caddesindeki yenileme çalışmaları nedeniyle daha çok kısıtlıyız, araç sahibi arkadaşlara rica ediyorum araçlarını park ederken engelli rampalarına dikkat etsinler. Sadece benim gibi engelliler değil bebek arabaları kullanan insanlar da aynı derdi yaşıyor” dedi.

Araç sahiplerine herkesin birer engelli adayı olduğunu, bir gün kendilerinin de aynı duruma düşebileceğini hatırlatan Yalçın, sürücülerden daha duyarlı olmalarını rica etti. Yalçın, ayrıca kolluk kuvvetlerini bu gibi hatalı parklara karşı biraz daha hassas davranmaya davet etti.

usakport.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş

YORUMLAR

Wordpress (0)
Disqus (0 )