Ünlü Oyuncu Rıza Akın Hayatını Kaybetti

Ünlü Oyuncu Rıza Akın Hayatını Kaybetti

Ünlü oyuncu Rıza Akın 1 Kasım’da beyin kanaması geçirerek yoğun bakıma kaldırıldı. Akın kaldırıldığı hastanede dün sabah hayatını kaybetti. Acı haberi Akın’ın dostu Menderes Samancılar Twitter’dan duyurdu. Rıza Akın’ın cenaze töreniyle ilgili ayrıntılar da netleşti.

Ünlü oyuncu Menderes Samancılar, meslektaşı Rıza Akın’ın yoğun bakıma kaldırıldığını açıkladı. Akın’ın beyin kanaması geçirdiğini aktaran Samancılar, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:

“Rıza Akın kardeşim beyin kanaması geçirdi. Ameliyattan çıktı, yoğun bakımda. Allah onu sevdiklerine bağışlasın. Kardeşim bunu da atlatacaktır. Sonuna kadar tüm doktorlarımıza inanıyor ve güveniyoruz”

“Cenaze Töreni Bugün”

Menderes Samancılar kahreden haberi duyurdu. Rıza Akın’ın hayatını kaybettiğini aktaran Samancılar, “Canım kardeşim Rıza Akın’ı kaybettik” mesajı yayımladı.

Rıza Akın’ın cenaze törenine ilişkin ayrıntılar da netleşti. Buna göre; Akın için bugün Beyoğlu Atlas Sineması’nda bir tören düzenlenecek. Akın’ın naaşı Adana’da cuma günü toprağa verilecek.

Adanalı ünlü oyuncu Rıza Akın, çok sayıda sinema ve televizyon yapımı ile tiyatro oyununda yer aldı. Yönetmenliğini Faysal Soysal’ın yaptığı Türkiye-İran ortak yapımı “Ceviz Ağacı” filminin galası İran’ın başkenti Tahran’da yapılmıştı.

Cumhuriyet

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş