Ümraniye’de Torununun Kumbarasını Bağışlayan Engelli Birey Duygulandırdı

Ümraniye’de Torununun Kumbarasını Bağışlayan Engelli Birey Duygulandırdı

11 ilde etkili olan depremin ardından bölge halkının yaralarının sarılması için yurdun dört bir yanından vatandaşlar seferber oldu.

Türkiye, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli 2 şiddetli depremle kenetlendi. Yıkıcı depremler 11 ilde büyük hasarlara neden oldu. Binlerce can kaybı ve yaralının olduğu asrın afetinde, 11’inci güne girildi.

Yurdun dört bir yanından deprem bölgesine giden ekipler, enkaz altından bir can çıkarabilmek için büyük bir mücadele ortaya koydu. Zamana karşı yarışta mucizevi kurtuluşlar, acının ortasında adeta teselli oldu. Depremzedeler için seferber olundu. Öte yandan depremzedelerin de yaraları sarılmaya başlandı.

Devletin tüm imkanları seferber edilirken, yurdun dört bir yanından gönüllü vatandaşlar da harekete geçti.

Bunlardan biri de İstanbul’un Ümraniye ilçesinde yaşayan engelli bir birey oldu.

“Yetim torunumun kumbarasını depremzedelere bağışlayacağım”

Ensonhaber muhabirinin, “Yaşadığımız bu büyük depremin yaraları nasıl sarılmalı?” sorusuna yanıt veren yaşlı adam şu ifadeleri kullandı:

“Türk vatandaşı olarak birbirimize destek olmalıyız. Kan, gıda ve para olarak birbirimizin yaralarına merhem olmakla olur bu. Torunumun okul harçlığını biriktirdiği bu kumbarayı Kızılay’a bağışlayacağım. Ben engelli olduğum halde kendi yardımlarla almış olduğum paramdan 100 TL’sini götürdüm bankaya yatırdım.

Depremzedelere ağlayarak bakıyoruz. Allah yardımcıları olsun askerlerimizin, kurtarıcılarımızın, enkaz altında kalanlarımızın da, çok üzgünüz. Biz kendi sıcak yatağımızda yatarken onlar enkaz altında kim bilir ne soğuklarda üşüyorlar.

11 yaşındaki okula giden yetim torunumun kumbarasını depremzedelere bağışlayacağım. Onlara helal hoş olsun. Türk milleti olarak birbirimize yardım edersek, o deprem bölgesini ancak ayakta tutarız”

ensonhaber.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş