Uluslararası TS Turnuvalarında Maçlar Sona Erdi

Uluslararası TS Turnuvalarında Maçlar Sona Erdi

Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya’da yapılan uluslararası tekerlekli sandalye tenis turnuvalarının ikincisi MTA Open’da maçlar sona erdi. 

Club Mega Saray Otel sponsorluğunda Megasaray Tenis Akademisi’nde organize edilen turnuvada, 33 ülkeden 70 sporcu yarıştı. 

Quad kategorisi erkekler finalinde mücadele eden milli tenisçimiz Uğur Altınel, Macaristan’dan Attila Csiszar’ı 6-2 ve 6-1’lik setlerle 2-0 mağlup ederek birinci oldu. 

Japon sporcu Tokito Oda, turnuvanın erkekler ve junior kategorisinde birinci oldu. Erkekler finalinde Malezya’dan Abu Samah Borhan’ı 7-5 ve 6-3’lük setlerle 2-0 yenerek, junior finalinde ise Hollandalı Robin Groenewoud’u 6-1 ve 6-1’lik setlerle 2-0 geçerek her iki kategoride şampiyonluğa ulaştı.

Milli sporcumuz Emirhan Toper ise junior kategorisinde Hollandalı Lizzy De Greef’i 6-4 ve 6-3’lük setlerle 2-0 mağlup etti ve üçüncü oldu. 

Kadınlar kategorisinde Rusya’dan Viktoriia Lvova, Japonya’dan Shiori Funamizu’ya 6-7, 7-6 ve 6-1’lik setlerle 2-1 üstünlük kurarak birincilik elde etti. 

Türkiye’de organize edilen uluslararası tekerlekli sandalye tenis turnuvaları, 25-29 Nisan tarihleri arasında yapılacak KrosMedical Open ile sona erecek.

TBESF

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş