Türk Halk Müziği Sanatçısı Burhan Çaçan Hayatını Kaybetti

Türk Halk Müziği Sanatçısı Burhan Çaçan Hayatını Kaybetti

Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan, 62 yaşında hayata veda etti. Müzisyenliğinin yanı sıra bir dönem oyunculuk da yapan Çaçan’ın vefatı sanat dünyasını yasa boğdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, taziye mesajlarıyla Burhan Çaçan’ın vefatından dolayı duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Burhan Çaçan’dan acı haber geldi. Usta müzisyenin İstanbul’daki evinde yaşamını yitirdiği öğrenildi. Sabah yürüyüş yapmak için dışarı çıkan Burhan Çaçan’ın eve döndükten sonra rahatsızlanarak kalp krizi nedeniyle vefat ettiği belirtildi. Çaçan’ın bir süre önce kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.

Burhan Çaçan’ın hayatını kalp krizi nedeniyle kaybettiği öğrenildi. Sanatçının menajeri, Habertürk’e yaptığı açıklamada acılarının büyük olduğunu söyledi.

“Cenaze Töreni Bugün”

Burhan Çaçan’ın cenaze töreniyle ilgili ilk detayları müzisyen Ferman Toprak duyurdu. Çaçan’ın cenaze namazı, bugün Fatih Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Taziye Mesajı”

Çaçan’ın ölüm haberinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Vefat haberini aldığımız, Türk Halk Müziğinin değerli isimlerinden Burhan Çaçan’a Allah’tan rahmet diliyor; ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Burhan Çaçan, 2019’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın Dolmabahçe Sarayı’nda sanatçı ve sporculara verdiği iftar programına eşi Yasemin Çaçan ile birlikte katılmıştı.

“MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den Taziye Mesajı”

Türk Halk Müziğinin mümtaz ve müstesna şahsiyeti, aynı zamanda sanatını icra ederken ahlaki çizgisini hiç bozmayan, hayatı boyunca vatan ve millet sevgisinden en ufak taviz vermeyen Sayın Burhan Çaçan’ın ani bir kalp krizi sebebiyle vefat etmesinden büyük bir üzüntü duydum.

“Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan Başsağlığı Mesajı”

Türk Halk Müziğinin değerli isimlerinden Burhan Çaçan’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Türk müziğine verdiği emekleri ile ölümsüzleşen kıymetli sanatçımıza Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyorum.

Burhan Çaçan’ın vefatının ardından Alişan, Kubat, Işın Karaca, Ceylan, Metin Arolat, Latif Doğan, Ozan Orhon, Petek Dinçöz ve daha bir çok ünlü isim de üzüntülerini paylaştıkları mesajlarıyla dile getirdi.

“Burhan Çaçan Hakkında”

1978 yılında TRT Erzurum Radyosu’nun açmış olduğu amatör sesler yarışmasını kazandı. Daha sonra Ankara’ya, ardından İstanbul’a geldi. 1981 yılında ilk albümünü çıkardı.

“Sefa Geldin”, “Ben Yarime Neler Alayım”, “İpek Mendil”, “Memik Oğlan”, “Ayaz Geceler”, “Yağ Yağmur” ve “Vurun Dalgalar” isimli albümleri ile müzik dünyasında yer edindi.

“Ağlama”, “Her Yer Karanlık”, “Ayaz Geceler” ve “Yağ Yağmur” isimli dört sinema filmi çekmiştir. “İlahiler 99” ve “Mevlüt ve İlahiler” isminde iki tane de ilahi albümü yapmıştır. Çaçan, evli ve iki çocuk babasıydı.

haberturk.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş