Tokat’ta, Özel Çocuklar Kahvaltıda Buluştu

Tokat’ta, Özel Çocuklar Kahvaltıda Buluştu

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti nedeniyle Tokat Dedeman Otel’de düzenlenen “Gerçek Çocuklar Kromozom Saymaz” programında Down Sendromlu çocuklar bir araya geldi. Konser vermek için Tokat’ta bulunan sevilen sanatçı Fatma Turgut”un sürpriz ziyareti ise etkinliğe damga vurdu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Down Sendromlu çocuklar için Tokat Dedeman Otel’de kahvaltı programı düzenlendi. “Özel Çocuklar” olarak tanımlanan Down Sendromlu çocuklar, aileleri ile birlikte kahvaltı yaptı, müzik eşliğinde eğlendi. Down Sendromu Derneği Tokat Şubesi tarafından organize edilen program ile pandemiden bugüne geçen süreçte özel çocukların birbirlerinden ayrı düştüğü ve bu durumu ortadan kaldırmak için birlikte vakit geçirmeleri sağlandı.

“Fatma Turgut Sürprizi”

Sanatçı Fatma Turgut bu özel günde sürpriz yaparak Down sendromlu çocukları ziyaret etti. Çocukları yalnız bırakmadı ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirerek yakından ilgilendi.

“Bu Yavrularımızı Bağrımıza Basmak Bizim Asli Görevimizdir”

Down Sendromu Derneği Tokat Şube Başkanı Seyhan Çoluk, “Tüm Down sendromlu bireylerimizin hayata sımsıkı sarılması, hiçbir önyargı ve ayrımcılığa tabi tutulmadan yaşam sürmesi hepimizin temel sorumluluğudur. Hiçbir kusuru olmayan hatta bizden daha fazla özelliklere ve güzelliklere sahip bu yavrularımızı bağrımıza basmak bizlerin asli görevleri arasındadır. Çünkü onlar da düşünebiliyor ve insanların iyiliğini istiyor. Gelin bizler de onların iyiliğini isteyelim” şeklinde konuştu.

tokathaber.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş