THY’den Engelli Spor Federasyonlarına Sponsorluk Desteği

THY’den Engelli Spor Federasyonlarına Sponsorluk Desteği

Türk Hava Yolları (THY), sponsoru olduğu spor federasyonlarının yöneticilerinin katılımıyla iyi niyet sözleşmesi imzaladı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Bugüne kadar Türk sporunu her alanda destekledik ve desteklemeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

Uzun yıllardır Türk sporunun en önemli destekçilerinden olan Türk Hava Yolları, sponsoru olduğu spor federasyonlarının yöneticilerinin katılımıyla lansman düzenleyerek iyi niyet sözleşmesi imzaladı. Çırağan Sarayı’ndaki organizasyona; Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Hasan Engin Tuncer, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkan Vekili Fikret Hayali, Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın ve Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç da katıldı.

‘Hep birlikte sinerji yaratacağız’

Sporun insanları, ülkeleri birleştirdiğini söyleyen Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi yaptığı açıklamada, “THY olarak Türk kültürünü dünyaya taşıyoruz. Federasyonlarımız da yarışmalarda Türk gençliğini, çevikliğini, etik değerlerini elde ettikleri başarılarıyla dünyaya taşıyor. Dolayısıyla aynı hedefe doğru beraber hareket ediyoruz. Bugüne kadar Türk sporunu her alanda destekledik ve desteklemeye de devam edeceğiz. Biz büyüdükçe Türk sporunun da büyüyeceğine inanıyoruz. Dolayısıyla bu birliktelikten hem kurumlarımız olarak hem de ülkemiz olarak sinerji yaratacağız. Dünyada her noktada bayrağımızı dalgalandırırken inşallah her noktaya da şampiyon sporcularımızı götüreceğimizi ve onları da Türkiye’ye marş söyleyerek geri getireceğimize inanıyorum” dedi.

Yıldırım Demirören: Çok önemli bir adım

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören: “Bugün burada Türkiye’nin en değerli dünya markası THY ile yapacağımız sponsorluk anlaşması için çok mutluyuz. THY’nin Türk sporuna verdiği destek Türk sporunun kalkınması için çok önemli bir adımdır. Bu desteğin artarak da devam etmesini temenni ediyoruz çünkü Türkiye’de sponsor bulmak cidden çok zor. THY’nin desteği bizler için çok önemli.”

Mehmet Büyükekşi: Son derece değerli

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi: “THY’nin geçmiş yıllardan beri Türk sporuna vermiş olduğu destek son derece değerlidir. Ben de verdikleri destekten dolayı Ahmet Bolat nezdinden tüm THY çalışanlarına ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Özellikle pandemi sebebiyle dünyada oluşan ekonomik sorunlarla sponsorluklar çok daha büyük önem kazandı. O yüzden THY’nin Türk sporuna ve futboluna verdiği bu destek hepimiz için son derece önemlidir. Türk futbolunu hak ettiği yere getirebilmek için THY bu dönemde bize çok büyük bir destek sağlayacaktır.”

Kazım Şahin Gürkan: Çok daha iyi olacak

Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan: “THY’ye Türk voleyboluna verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Türk sporunun bu önemli destekler sayesinde çok daha iyi noktalara ulaşacağına olan inancımız tamdır.”

Hidayet Türkoğlu: 15 yılı aşkın…

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu: “THY ile Türkiye Basketbol Federasyonu’nun 15 yılı aşkın çok güzel bir birlikteliği var. Bu süreçte bize verdikleri destekten dolayı Ahmet Bolat’a, Bilal Ekşi’ye ve bütün THY ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Türk basketbolunu çok güzel zaferlere taşıyan THY ile bu iş birliğimizin devam edeceğinden dolayı mutluluk duyuyorum.” .

Muaz Ergezen: Hepimiz şahidiz

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen: “Sponsorluğu THY ile yapıyor olmamıza hepimize ayrı bir özgüven ve motivasyon katmaktadır. 4,5 milyon vatandaşımızın daha fazla spora katılımı için çabalıyoruz. İmkan verildikçe ne gibi başarılar ortaya koyduğumuza hepimiz şahidiz. Birlikteliğimizin çok daha uzun yıllar sürmesini ümit ediyorum.”

Birol Aydın: Sahip çıkılıyor

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın: “Dünya markası olan THY’nin engelli çocuklara sahip çıkmasının mutluluğunu, gururunu yaşıyoruz. Bugün daha güçlüyüz, bütün özel sporcular ailesi adına THY’nin bütün çalışanlarına teşekkür ediyorum.”

Abdullah Topaloğlu: Gurur verici

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu: “THY gibi bir dünya markasıyla anılmak bizim için gurur vericidir. THY’ye bizlere verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz.”

Uğur Kılıç: Çözüm odaklılar

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç: “Sürdürülebilir başarılar için çıktığımız bu yolda bize yol arkadaşlığı yapacak olan THY’ye ilk tanıştığımız günden itibaren çözüm odaklı yaklaşımlarından dolayı Prof. Dr. Ahmet Bolat’a ve THY ailesine çok teşekkür ediyorum.”

Fikret Hayali: Güç alıyoruz

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkan Vekili Fikret Hayali: “Çok değerli iş birliği sayesinde sponsorluğundan güç aldığımız Ahmet Bolat’a, Bilal Ekşi’ye ve THY ailesine teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Hasan Engin Tuncer: Teşekkür ederiz

Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Hasan Engin Tuncer: “Camiamız adına verdikleri destekten dolayı Ahmet Bolat’a ve THY ailesine çok teşekkür ediyoruz.”

fanatik

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş