Vitra’dan herkes için tasarımla engelsiz çözümler.

Vitra’dan herkes için tasarımla engelsiz çözümler.

Tepebaşı Belediyesi Su Sporları Merkezi Engelli Bireylere Hizmet Veriyor

Tepebaşı Belediyesi Su Sporları Merkezi Engelli Bireylere Hizmet Veriyor

Eskişehir’de Tepebaşı Belediyesi’nin Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisi Su Sporları Merkezi, 120 engelli bireye hizmet veriyor.

Belediye’nin uluslararası Leed sertifikalı ve yeşil bina özelliğine sahip Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisi Su Sporları Merkezi, engelli dostu bir tesis olarak uzman ekibi ile engelliler için su sporlarını ulaşılmaz olmaktan çıkarıyor. Engelli bireyler, refakatçileri ve merkez eğitmenleri gözetiminde kendileri için tasarlanmış iki ayrı havuzda yüzerken; havuza rahat girip çıkabilmeleri için özel olarak hizmet veren asansörden yararlanıyor.

Su Sporları Merkezi’nden faydalanan engelli bireylerin aileleri memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdi:

“Yüzme Sayesinde Boyu Uzuyor ve Kasları Gelişiyor”

Mehmet Taş: Aile olarak bize böyle bir imkan tanıdığı için Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a ve çalışanlara çok teşekkür ediyoruz. Biz bu havuz sayesinde bazı engellerimizi atmaya çalışıyoruz. Kaslarımızı, vücudumuzu çalıştırmaya çalışıyoruz. Bize çok faydası var, çok teşekkür ediyoruz. Çok mutluyuz, böyle bulunmaz bir imkan sağladığı için Ahmet Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Havuzu kullanıyoruz, yüzmeden dolayı boyu uzuyor ve kasları gelişiyor. Bu nedenle havuz bizim için çok çok büyük bir nimet. 3 yaşındayken sağ tarafından felç geçirdi. Eli ve ayağında sıkıntı var elini kullanamıyor. Havuz sayesinde de iyileşme yaşıyor bu da bizi çok mutlu ediyor.

Deniz Sönmez: Havuz gerçekten temiz. Belediyemiz çok güzel bakımını yapıyor, gayet memnunuz. Bize de böyle imkanlar sunduğu için çok çok teşekkür ediyoruz. Hem baba, oğul zaman geçiyoruz hem de spor yapıyoruz. Oğlum burada yüzme öğreniyor. Gerekirse hocalardan destek alıyoruz. Bütün kaslarımızı burada çalıştırıyoruz.

Hamit Şenkal: İki senedir geliyoruz, yüzmeyi burada öğrendi. Kendisi işitme engelli. Çok memnunuz. Havuz sayesinde vücudu gelişiyor.

“Engelliler İçin Geliştirilmiş Çok Büyük Bir Proje”

Erol Toprak: Engelliler için gerçekleştirilmiş çok büyük bir proje olduğunu düşünüyorum. Çocukların durağan yaşantıdan, zamanın getirdiği fast food tarzı beslenmeden dolayı obeziteye çok müsait. Bu hareketsizlik onların sağlığını olumsuz etkiliyor. Bu açıdan belediyenin bu hizmetleri ve engelliler için gerçekleştirilmiş bu havuzlar çok faydalı. Belediye’ye bu hizmetinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Havva Duru: Çok mutluyuz, çok severek geliyoruz. Çok faydasını görüyoruz. Torunum otizmli, konuşamıyor. Ama ona büyük bir eğlence oldu. Seve seve geliyor, sabırsızlanarak geliyor. Çok mutlu oluyoruz burada, çok faydasını gördük. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

“Yüzmek Çocuğumun Sosyalleşmesini Sağlıyor”

Murat Albayrak: Çok memnunuz. Çocuğum suyu çok seviyor. Yüzmek çocuğumun sosyalleşmesini sağlıyor. Çocuğuma çok katkı sağlıyor. Gelişimine de fayda sağlıyor.

“Yüzme ile Çocuğumuz Daha Sakin Oluyor”

Muzaffer Yarımkaş: Çocuklarımızı her hafta sonu getiriyoruz. Belediye’ye teşekkür ediyoruz. Engelli çocuklarımız için devam etmesini isteriz. Yüzme ile çocuğumuz daha sakin oluyor, normalde biraz agresifti.

Merkezden yararlanan engelli bireyler ise “Ben yüzmeyi çok seviyorum, her gün yüzerim. Yüzmekten de memnunum. Yüzmek benim vücudumu geliştiriyor. Merkezden memnunum. Yüzmek kaslarımın gelişmesine katkı sağlıyor. Burada hem yüzme öğreniyorum hem de arkadaş buluyorum. Bu hizmetten dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisleri Su Sporları Merkezi, Ertuğrulgazi Mahallesi Alpar Sokak No:53 adresinde hizmet veriyor. 0 (222) 310 39 45 numaralı irtibat telefonundan ayrıntılı bilgiye ulaşılabilir.

Anka Haber Ajansı

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş