Tekirdağ’da, SMA Hastası Ebrar Bebek Hayatını Kaybetti

Tekirdağ’da, SMA Hastası Ebrar Bebek Hayatını Kaybetti

Tekirdağ’da yaşayan ve adını açıklamayan bir hayırseverin maddi desteğiyle Almanya’da tedavisi tamamlanan 4,5 yaşındaki SMA hastası Ebrar Toktaş, maalesef hayatını kaybetti. Ebrar’ın vefatı ailesini büyük üzüntüye boğdu.

Kapaklı ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi’nde yaşayan 5 çocuklu Toktaş ailesinin en küçük ferdi olan Ebrar’a henüz 18 günlükken SMA Tıp 1 teşhisi kondu. Ebrar’ın yurt dışında tedavi olması için 2,5 milyon dolara ihtiyaç duyuldu. Aile kendi imkanları ile parayı toplayamadı. Bu sırada ise meçhul bir hayırsever devreye girdi ve Ebrar’ın tüm tedavi masraflarını karşılayacağının müjdesini verdi.

“Almanya’da Tedavi Olmuştu”

Paranın bulunmasının ardından Ebrar bebek, tedavisi için annesi Hilal ve babası Rahmi Toktaş ile birlikte Ağustos 2021’de Almanya’ya gitti. 4 ay süren ve başarılı geçen tedavinin ardından Ebrar bebek ailesiyle birlikte 13 Aralık 2021 günü Kapaklı’daki evine döndü.

Yaklaşık 1,5 yıldır tedavisi evinde devam eden küçük Ebrar’dan acı haber geldi. Ebrar, dün sabah evinde hayatını kaybetti. Kızının her anında yanında olan ve büyük mücadele veren anne Hilal Toktaş, kızının tedavisine başlandığındaki mutluluğunu “Şükürler olsun Ebrar ilacına kavuştu. SMA değil, Ebrar kazandı. Bizler anne ve babası olarak Ebrar kızımızın kampanyasında emeği geçen herkese ölene dek duacı olacağız” sözleriyle duyurmuştu.

Çerkezköy Bakış

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş