Tekirdağ’da, İl Müftülüğü Tarafından Engelli Derneklerine İftar Verildi

Tekirdağ’da, İl Müftülüğü Tarafından Engelli Derneklerine İftar Verildi

Tekirdağ Engelli Dernekleri, Tekirdağ İl Müftülüğü’nün düzenlediği iftara katıldı. Tekirdağ İl Müftülüğü İsmail İpek Konferans Salonunda “2023 Ramazan ve Zekât İyilik Buluşmaları” kapsamında Tekirdağ Dini ihtisas Merkezi Müdürü ve Öğretim Görevlilerinin katılımıyla, engelli bireylerle iftar verildi.

İftar programı, Hasan Sezai Tasavvuf Musikisi Araştırma Derneğinin konseriyle başladı. Tekirdağ Süleymanpaşa Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkan Yardımcısı Necmi Özgül, selamlama konuşması yaparak, programı düzenleyen İl Müftülüğü’ne ve katılan herkese teşekkür etti.

“Hepiniz Onur Konuğumuzsunuz”

Açılış konuşması için sahneye gelen Tekirdağ İl Müftüsü Mustafa Soykök “Yüce Rabbimize hamd-ü senalar olsun, gül kokulu Peygamberimiz’e (SAV) salât ve selam olsun. Gönül soframıza hoşgeldiniz. Hepiniz onur konuğumuzsunuz, katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ediyor ve tekrar sizlerle buluşmayı Rabbimden niyaz ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

“Kardeşlerimizle Daha Fazla İlgilenmek, Biz İnsanların Hikmetidir”

Ardından sahneye çıkan, Diyanet Akademi İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Abdurrahman Akkuş “Buraya icabet ederek bizleri sevindiren, dualarında bizi eksik etmeyen siz kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyorum. Öyle bir ayın içinde bulunuyoruz ki; Efendimiz (SAV) bu ayda Peygamber oldu, Kur’an-ı Kerim bu ayda nazil oldu. Zekât vermenin, sadaka vermenin ve herşeyin sevabının kat kat verildiği, her şeyin zirve yaptığı bir aydayız. Rabbimizin hikmeti; yaptığı ve yarattığı her şeyi en güzel yapmaktır. Biz kulların hikmeti ise; takva üzere yaşamak, feraset sahibi olmak, hikmetli olmaktır. Bu Ramazan ayında Kur’an’a biraz daha fazla yönelmek bizim vazifemizdir. Kardeşlerimizle biraz daha fazla ilgilenmek biz insanların hikmetidir” diyerek konuşmasını tamamladı.

Program, Tekirdağ Dini ihtisas Merkezi Müdürü Abdullah Aslan’ın yaptığı iftar duasıyla sona erdi.

trakyagazetesi.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş