Tayvan, Türkiye’deki Engelli Depremzedelere Yardım Eli Uzattı

Tayvan, Türkiye’deki Engelli Depremzedelere Yardım Eli Uzattı

Türkiye’deki depremlerden ağır derecede etkilenen engelli bireylere Tayvan halkı, bir kez daha yardım elini uzattı. Türkiye’ye engelli depremzedeler için tekerlekli sandalye gönderildi.

Tayvan Cumhuriyeti, Türkiye’de meydana gelen depremlerde, yardıma ilk gelen devletlerden birisi olarak biliniyor. Tayvan halkı, Türkiye’deki depremlerden ağır derecede etkilenen engelli bireylere tekrar yardım eli uzattı. Engelli depremzedeler için tekerlekli sandalye gönderdi.

“Tayvan Büyükelçisi Gaziantep’te Depremzedelerle Bir Araya Geldi”

Tayvan’ın Ankara Büyükelçisi Volkan Chih-yang Huang, Türkiye’de meydana gelen depremlerde en çok etkilenen illerden biri olan Gaziantep ilinde Official account for CARE Türkiye ile acil insani yardım anlaşması imzaladı. Ayrıca Türkiye Sakatlar Konfederasyonu tarafından düzenlenen tekerlekli sandalye ve yardımcı ekipman bağışlama programına katıldı. Depremden etkilenen ve deprem dolayısıyla engelli kalan bireylerle bir araya geldi.

“300’den Fazla Engelli Yardım Malzemesi İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılacak”

Büyükelçi Huang, Tayvan’daki Puşian Eğitim Vakfı ve Cao congci Vakfı tarafından bağışlanan 158 adet yetişkin, 20 adet çocuk tekerlekli sandalyesi ve 100 engelli yürüteci, deprem nedeniyle engelli kalan bireylere ulaştırılması için Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Genel Başkanı Yusuf Çelebi’ye teslim etti.

“Türkiye’nin Depremin Etkisinden Hızlı Bir Şekilde Toparlanmasını Umuyoruz”

Büyükelçi Huang programda, “Puxian Eğitim Vakfı ve Cao Zhongzhi Vakfı Türkiye’ye tekerlekli sandalye ve yardımcı cihazlar bağışı gerçekleştirildi. Bu yıl Türkiye Engelliler Derneği’nin acil talebi üzerine acil ihtiyaç sahibi engelli mağdurlara tekerlekli sandalye ve yardımcı cihaz bağışına öncelik vererek, kamu-özel ortaklığında “Taiwan Can Help” ruhunu dünyaya gösterdik. Bağışlanan malzemelerin engelli afetzedelerin daha kolay bir yaşama sahip olmalarına yardımcı olmasını ve Türkiye’nin depremin büyük etkisinden hızlı bir şekilde toparlanmasını umuyoruz” ifadelerini kullandı.

qha.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş