Tapuda Yeni Dönem: Bireylere Büyük Kolaylık Sağlandı

Tapuda Yeni Dönem: Bireylere Büyük Kolaylık Sağlandı

Tapu’da teknolojiyi tam olarak kullanamayan öncelik olarak engelli ve yaşlı bireyler için güncelleme ve sayısallaştırma projesi Edirne’de muhtarlara anlatıldı.

Tapu Bölge Müdürlüğü tarafından hayatta geçirilen Web Tapu sistemi sayesinde özellikle engelli ve yaşlı bireyler için büyük kolaylık sağlandı. Bu çerçevede köy ve ilçelerde “Web Tapu” sistemi üzerinden sunulan hizmetlerden tapu kaydı alımı, satışı, intikal gibi iş ve işlemlerini yapabilmeleri için Tapu ve Kadastro 14’üncü Bölge Müdürü Hayrullah Akdemir’in öncülüğünde muhtarlara gerekli bilgilendirmeler uygulamalı olarak gösterildi.

Web Tapu sistemi hakkında gerekli bütün bilgilendirmeleri edinen muhtarlar mahallelerinde ve köylerinde bireylere sunulan kolaylık imkanını anlatarak kısa sürede herkesin sistemi öğrenmesini sağlayacak. Hayata geçirilen proje ile engelli ve yaşlı bireylere müdürlükler nezdinde oluşturulan yardım masaları ile işlemlerini daha kolay yapabilme imkanı sağlandı. Bununla birlikte Tapu Bölge Müdürlüğünce Web Tapu başvuru broşürleri dağıtılmak üzere muhtarlara verildi. Ayrıca muhtarların sahada yaşadıkları sorunlar dinlenerek çözüme kavuşturuldu.

“Biz her türlü yardımı yapmaya hazırız”

Muhtarlarla bir araya gelen Tapu ve Kadastro 14’üncü Bölge Müdürü Hayrullah Akdemir, hayata geçirilen ‘Web Tapu’ sistemini muhtarlara anlatarak, “e-Devlet Web sitesi üzerinden başvuru yaptıktan sonra tapusunu alamayan engelli, yaşlı kimimiz var ise bizim burada oluşturduğumuz yardım masaları bireylerimizle ilgilenerek hiç kimsenin mağdur olmamasını sağlayacak. Bireylerimizin içi rahat olsun biz her türlü yardımı yapmaya hazırız” dedi.

“Burada Devlet ve biz, bireylerin emrindeyiz”

Tapu ve Kadastro 14’üncü Bölge Müdürlüğü tarafından davet edilerek kendilerine Web Tapu kolaylığını anlattıklarını ifade eden Edirne Merkeze bağlı Bosnaköy Muhtarı Recai Kararmışbuga, “Bireylere en kısa yoldan bu tapuların hem güncellenmesi hem de bireylerin mağduriyetlerinin giderilmesin için bize bilgilendirme yapıldı. Sisteme erişemeyen yaşlı, engelli ve diğer bireylerimiz var. Web Tapu sitemi üzerinden 150 gün içerisinde herhangi bir harç ödemeden erişmeleri gerekiyor. Bireylerimiz e-Devlet üzerinden erişim sağlayamaz ise muhtarlarımız vasıtasıyla ve tapu müdürlüğünde oluşturulan yardım masalarıyla yardımcı olacağız. Burada Devlet ve biz, bireylerin emrindeyiz. En kısa sürede çözüm için hep beraber çalışacağız” şeklinde konuştu.

İHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş