Taner Ölmez Barış Telli’nin Hayatını Oynayacak

Taner Ölmez Barış Telli’nin Hayatını Oynayacak

Ampute Milli Futbol Takımı’nın yıldızı Barış Telli’nin hayat hikâyesini konu alan ‘Hayatla Barış’ filminin başrol oyuncusu belli oldu. Küçük yaşta yaşadığı talihsiz kazadan dolayı hayalleri yok olan ama mücadele etmekten vazgeçmeyen paralimpik sporcuyu, ünlü oyuncu Taner Ölmez canlandıracak.

Taner Ölmez ve Barış Telli, Şubat 2024’te seyirciyle buluşması planlanan Hayatla Barış filminin çekimleri öncesi bir araya geldi.

Barış Telli ve Taner Ölmez karşı karşıya durarak yere bakıp iletişim kuruyor.

Barış Telli ve Taner Ölmez karşı karşıya durarak yere bakıp iletişim kuruyor.

UMUT DOLU BAŞARI HİKAYESİ

Kendisini Taner Ölmez’in oynamasını çok istediğini belirten Telli, Ölmez’in oyunculuğu ve fiziki benzerliği ile hayat hikayesini seyirciye çok iyi yansıtacağına inancının tam olduğunu söyledi.

Milli sporcudan kanedyenlerin kullanımı, topa vuruş teknikleri ve topla tempo arttırma gibi konularda ders alan oyuncu, Telli’ye, “Muhteşem bir sporcusun. Bu umut dolu başarı hikayesini hayata geçirecek olmak benim için de ayrıcalık” dedi.

Ampute futbolcu Barış Telli kendisi gibi koltuk değneği kullanan oyuncu Taner Ölmez'e duruş pozisyonu gösteriyor.

Ampute futbolcu Barış Telli kendisi gibi koltuk değneği kullanan oyuncu Taner Ölmez’e duruş pozisyonu gösteriyor.

“AYAĞIM YOKKEN KOŞMAYI ÖĞRENDİM”

Barış Telli, “Henüz hayatta iken hikayemin filme alınıyor olması benim için büyük bir şans ve mutluluk. Hayallerime ve bu mutluluğa giden yolculuğum, maalesef o kadar da kolay değildi. Biliyorum ki insan sadece vazgeçtiğinde kaybeder ve kaybetmek hiçbir zaman benim karakterimde olmadı. O yüzden asla vazgeçmedim. Kaybettiğime üzülmek yerine, var olanı güçlendirdim. Bu yolculukta aklım pusulam, kanedyenlerim kanatlarım oldu. Ayağım yokken koşmayı, hiç umudum yokken hayatımla barışıp pes etmeden ufka bakmayı öğrendim. Bana eksik olduğumu söyleyenlere ise dünyaları nasıl sallayabildiğimi gösterdim. Ben Barış ve işte bu benim başarı hikayem, benim rüyam” ifadelerini kullandı.

Futbol sahasında Barış Telli'nin karşısında duran oyuncu Taner Ölmez koltuk değneği kullanarak, sağ bacağını kapatarak futbol topunu sürüyor.

Futbol sahasında Barış Telli’nin karşısında duran oyuncu Taner Ölmez koltuk değneği kullanarak, sağ bacağını kapatarak futbol topunu sürüyor.

Yönetmenliğini Ekin Pandır’ın yaptığı, Koray Yeltekin’in kaleme aldığı Hayatla Barış’ın çekimlerine 28 Ağustos’ta İstanbul’da başlanacak. Filmin gerçeklik algısını pekiştirmek için çekimlerin bir bölümünün Barış Telli’nin memleketi Kırıkkele’de yapılması planlanıyor.

Milliyet

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş