Sultangazi’de Engelliler Merkezi Projesinde Sona Gelindi

Sultangazi’de Engelliler Merkezi Projesinde Sona Gelindi

Sultangazi Belediyesi’nin Esentepe Mahallesi’nde yapımını sürdürdüğü Esentepe Gençlik, Spor ve Engelliler Merkezi ile gençler birçok spor branşıyla buluşma imkanına kavuşacak.

Sultangazi Belediyesi, vatandaşları kültür, sanat ve spor başta olmak üzere birçok alanda nitelikli imkânlarla buluşturmak için ilçeye Esentepe Gençlik, Spor ve Engelliler Merkezi açıyor. Merkezde yer alacak 4 kulvarlı kapalı yarı olimpik yüzme havuzu, büyük güreş salonu, kapsamlı e-spor merkezi, masa tenisi salonu ve satranç ve zekâ oyunları salonu ile gençler, ilgi duydukları branşı geniş olanaklar eşliğinde icra ederek öğrenecekler. Ayrıca Sultangazi Spor Kütüphanesi de, meraklılarına sporla ilgili büyük bir bilgi kaynağı sunacak.

“KADINLARA ÖZEL SPOR KURSLARI VERİLECEK”

Kadınlara özel düzenlenecek spor kurslarının yanı sıra Fin Hamamı, SPA merkezi ve fitness salonu da ağırlıklı olarak kadınların hizmetinde olacak.

ENGELSİZ BİR MERKEZ

Engelli bireylere ve ailelerine her alanda destek olmayı sürdüren belediye, onların her ihtiyaçlarına cevap verecek eksiksiz bir Engelliler Merkezi’ni de buraya kazandırıyor. Psikolojik danışma odaları, grup/bireysel çalışma odaları ve özel bireylere sunacağı çok sayıdaki imkânlarla, merkezde engeller birlikte aşılacak. Ayrıca Engelsiz Saatler projesiyle, ailelerinin ihtiyaç duydukları süre boyunca engelli bireyler merkezde ağırlanacak ve onlarla özel olarak ilgilenilecek.

“ÇOK ÖZEL BİR ESERİ KIYMETLİ KOMŞULARIMIZA ARMAĞAN EDECEĞİZ”

Esentepe Gençlik, Spor ve Engelliler Merkezi’nin çok özel bir eser olacağını ifade eden Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Başta gençlerimiz olmak üzere, engelli kardeşlerimiz, kadınlar, çocuklar ve tüm Sultangazili komşularımıza çok güzel hizmetler sunacak bir yaşam merkezini ilçemize kazandırıyoruz. Burada tüm engelleri birlikte aşacağız. Güreşte, yüzmede, e-sporda ve diğer branşlarda, gençlerimize geniş olanaklar sunacağız. Kadın komşularımız burada huzurla, güvenle spor yapacaklar. Çocuklarımıza yönelik çok güzel oyun alanları kuracağız. Bunların yanı sıra çalışma odaları ve atölyeler olacak. Ayrıca çok önem verdiğimiz bir kütüphane yapacağız. En üst katta da çok amaçlı kullanılabilecek bir konferans salonu yer alacak. Esas itibariyle, komşularımızın bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, çok özel bir kültür merkezini mahallemize ve Sultangazimize armağan etmiş olacağız” diye konuştu.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş