Sultan Uzun, İşaret Diliyle Kur’an Okumayı Öğrendi

Sultan Uzun, İşaret Diliyle Kur’an Okumayı Öğrendi

İstanbul Ataşehir İlçe Müftülüğünün işitme engellilere yönelik kurslarına katılan Sultan Uzun, işaret diliyle Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi.

Ataşehir İlçe Müftülüğüne bağlı Aksekili Mehmet Uslu Camii İşitme Engelli Sınıfı öğrencisi Sultan Uzun, işaret diliyle Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrendi. Sultan Uzun için “Kur’an Okumayı Geçiş Merasimi” düzenlendi.

Merasimde konuşan İlçe Müftüsü Hüseyin Aksoy, “Hz. Peygamber (SAV) bir hadis-i şerifinde şöyle buyuruyor, ‘Hamd, her hal üzerine Allah’adır’ Yani hastalıkta, sağlıkta, zenginlikte, fakirlikte, her türlü sıkıntı ve mutluluk karşısında Allah’a hamd etmek gerekir. Nitekim Allah Teala, bizlere her daim şükretmeyi tavsiye etmiştir” dedi.

Müftü Aksoy, “Sultan kızımızı ve diğer işitme engelli kızlarımızı gayret ve başarılarından dolayı tebrik ediyor, bu eğitime vesile olan hocamıza da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmenin mutluluğunu yaşayan Sultan Uzun, “Ben her zaman Kur’an’ı öğrenmek istedim. Uzun bir zaman işitme engelliler için Kur’an kursu aradık. Sonrada bu kursa ulaştık. Bir yıl boyunca hafta sonları kursa gittim. Elif hocam bana çok destek oldu. Beni yalnız bırakmadı. Elif-ba’yı bitirdim. Yapamam sanıyordum. Ama Elif hocam sayesinde kolaylıkla öğrendim. Hem Elif hocamdan hem de bize destek olan herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Programın ardından Müftü Aksoy, Uzun’a çeşitli hediyeler verdi.

diyanethaber.com.tr

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş

YORUMLAR

Wordpress (0)
Disqus (0 )