Spor Aşkını Madalyalara Dönüştüren Fevzi Çakmak, Engel Tanımıyor

Spor Aşkını Madalyalara Dönüştüren Fevzi Çakmak, Engel Tanımıyor

Afyonkarahisar’ın Hocalar ilçesi Devlethan köyünde yaşayan engelli Fevzi Çakmak, hayalindeki spor aşkını madalyalara dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyor. Konya’da düzenlenen Para Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmelerine katılan Çakmak, S9 kategorisinde 100 M. Kurbağalamada Türkiye birincisi olurken, 50 M. Serbest yüzmede Türkiye 2’ncisi oldu.

Seçmeleri 1.5 ay gibi kısa bir sürede hazırlandığını belirten engelli sporcu Fevzi Çakmak, yıllardır içinde uhde olan ve hayali sevdası spor aşkını yaşatmak için kapı kapı dolaştığını söyledi.

Kendisine Hocalar İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Barın’ın yardım elinin uzandığını belirten Çakmak; “Müdürüm geldiğini duyduğumda yanına gittim ve spor yapmak istediğimi ona söyledim. Beni o kadar sıcak ve ilgi ile karşıladı ki önce şaşırdım sonra da çok sevindim. Yanımda direk bir çok yeri aradı. Bana çalışacak yer havuz çalıştırıcı antrenör ayarlamak için bir çok yeri defalarca aradı. Bedensel Engelliler Federasyon başkanımla direk görüştü. Sonra Bedensel Engelliler Yüzme Asbaşkanı Filiz Balcı ile görüştü. Yakında yarışma olacağını ona katılabileceğimizi öğrendik. Antalya’da havuz ve çalıştırıcı ayarlandı. Yaklaşık 1.5 aylık bir hazırlık sonrasında Para Yüzme Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım yarışmasına hazırlanıp katıldım. Derecelerle döndüm, mutluyum. Olimpiyatlarda ülkemi temsil etmek için çalışacağım” diye konuştu.

Antalya’da ablasının olması nedeniyle antrenmanları için Antalya’yı tercih ettiğini belirten Çakmak, derecelerin alınmasında sadece kendisinin değil, bir çok kişinin emeği olduğunu dile getirdi.

Engelli Sporcu Fevzi Çakmak; “Bu yarışmama gidebilmemi sağlayan başta ailem, Hocalar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İsmail Barın’a, beni her şekilde destekleyen ve maddi destek veren Hocalar Kaymakamı Sayın Mehmet Burak Eski’ye, Hocalar Belediye Başkanı Sayın Ali Arslan’a, bu yarışmaya katılmamda emeği olan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyon Başkanı Muaz Ergezen’e, Bedensel Engelliler Yüzme Asbaşkanı Filiz Balcı’ya, Necati Öner’e ve beni 1,5 ay boyunca hem kara hem havuz da ve hayat tecrübeleriyle yönlendiren eğiten değerli yüzme Antrenörüm Metin Şişli hocama sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Afyon Yerel Basın

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş