SMA Hastası Sevgi’nin Ailesi Yardım Bekliyor

SMA Hastası Sevgi’nin Ailesi Yardım Bekliyor

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı Avcı, SMA Hastası Sevgi için yardım çağrısında bulundu. Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan ve 4,5 aylıkken SMA Tip 1 hastalığı teşhisi konulan 13 aylık Sevgi Hopurcuoğlu, yurtdışında tedavisinin yapılması için hayırseverlerden uzanacak yardım elini bekliyor. SMA hastası Sevgi Hopurcuoğlu’nun ailesi için tek umut, hayırseverlerden uzanacak bir yardım. Yutkunamıyor, öksüremiyor, cihaz yardımı olmadan nefes bile alamıyor. Burnundan verilen mama ile besleniyor.

Küçük Sevgi’yi ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini ileten Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı İsrafil Avcı, herkesi destek vermeye davet etti.

Osmaniye Valiliği tarafından yardım kampanyasına izin verildiğini belirterek, SMA hastası Sevgi’ye sahip çıkılmasını isteyen OGC Başkanı Avcı, “Daha önce Osmaniye’de aynı şekilde SMA hastası olan bir kızımıza Osmaniye halkı olarak sahip çıkıldı. Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti olarak biz de destek olmuştuk. Valiliğimizin verdiği yardım kampanyası izni ile bu yavrumuza da sahip çıkacağız. Yardım kampanyasına herkesin destek vereceğine inanıyoruz. Osmaniye’deki SMA hastası yavrumuza nasıl sahip çıkıldıysa, Sevgi yavrumuza da sahip çıkılacağına inancımız tam. İnşallah yardım kampanyasını Osmaniye, Türkiye ve yurt dışındaki herkese duyurmak için gazeteciler olarak üzerimize düşen görevi yapacağız. SMA hastası çocuğumuza yardımcı olabilmek için elimizden geleni yapacağız. İnşallah hep birlikte sahip çıkacağız. Bugünden itibaren Kadirli’den başlatılan yardım kampanyası kısa sürede yurt içinde ve yurtdışında yayılır. Daha önceki çocuğumuza olduğu gibi inşallah bu çocuğumuza da sahip çıkmak Osmaniyelilere kısmet olur. Sevgi yavrumuza sahip çıkalım” dedi.

Gözü Yaşlı Anneden Destek Çağrısı!

Çocuğunun hastalığı karşısında çaresiz kalan Anne Esma Hopurcuoğlu ise, “Yavrum günden güne eriyor. Kilo kaybı yaşıyor. Duracak hiç vakti yok. Çok acı çekiyor. Cihaza bağlamak zorundayız. Bir anne olarak çocuğumun rahat nefes almasını istiyorum. Yani çocuğum uyurken ben nefesini sayıyorum, acaba nabzı kaç oldu, acaba oksijen alıyor mu diye. Ben Sevgi’min rahat nefes almasını istiyorum, yemek yedirmek istiyorum. Kasları eriyor. Devlet büyüklerimizden ve Sağlık Bakanımızdan destek bekliyoruz. Kızım gözümüzün önünde eriyor, lütfen sesimizi duyun. Sevgi ilaçlarına kavuşsun. Allah rızası için destek verin” ifadelerini kullandı.

Çocuğunun hastalığının her geçen gün ilerlemesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Baba Bilal Hopurcuoğlu da “Yetkililerden ve hayırseverlerden yavrumuzun sağlığına kavuşması için destek bekliyoruz. Sesimizi duyun. İnşallah devletimiz tüm SMA hastalarının sesini duyar. Kimse çocuğunun gözü önünde erimesini istemez” diye konuştu.

Sevgi Bebeğin İnstagram Hesabı: sma_sevgimiz

Sıla Gazetesi

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş