SMA Hastası Minik Ömer’in Kampanyası İçin Buluştular

SMA Hastası Minik Ömer’in Kampanyası İçin Buluştular

Adana’ya yaşamakta olan Oruç ailesinin 25 aylık SMA Tip-1 hastası Ömer Oruç’un tedavisi için Osmaniye’den de destek geldi.

Minik Ömer’in tedavi olabilmesi için ekonomik güçlerinin olmayan aile Valilik izni ile yardım kampanyası başlattı. Anne Tuba Oruç kampanyaya destek amaçlı mektup yazarak, hayırsever insanların yardımcı olmalarını rica etti. SMA hastası Minik Ömer’in annesi Tuba Oruç, Valilik izni ile yardım kampanyası başlattıklarını vurgulayarak;

“Ben bir anne olarak oğlumu böyle görmeye dayanamıyorum. Çaldığım çoğu kapı yüzüme kapandı. Ne yapacağımı bilemiyorum artık. Oğlumun gözlerine bakamıyorum çünkü ‘beni kurtar’ der gibi bakıyor ve bu benim canımı çok yakıyor. Tedavi için gerekli parayı toplayamaz ve tedaviye gönderemezsek eğer yavrum ölecek ve ben oğlumu kaybetmek istemiyorum. Bu savaşı SMA değil Ömer kazansın, bedenini toprak değil hayat sarsın istiyorum. İçinde bulunduğumuz bu çaresizlik halini ancak yüreği iyilik dolu ve bu çığlığa sessiz kalmayacak güzel insanların göstereceği dayanışma ve vereceği destekle aşabiliriz. Ömer’in sizlerin yardımı ve göstereceğiniz dayanışmanın ortaya çıkaracağı mucizeye ihtiyacı var. Oğlum parasızlık yüzünden ölmesin, bağışlarınız ile nefes olun oğluma. SMA değil Ömer kazansın” sözlerine yer verdi.

“Osmaniye’den Destek”

SMA hastası Minik Ömer’in sağlığına kavuşabilmesi için Murat Poyrazoğlu ve Eşi Nur Poyrazoğlu ile Sevilay Aşık, kampanyaya Osmaniye’den destek verme kararı aldılar.

Devlet Bahçeli Bulvarı 2. Etap üzerindeki Event House isimli cafe’de destek amaçlı etkinlik düzenlendi. Cafe işletmecisi Ayşegül ve Mehmet Karataş çifti SMA hastası Ömer’e destek amaçlı gün boyu düzenlenen etkinlikteki gelirin tamamını bağışladı.

SMA hastası Minik Ömer’e destek amaçlı etkinliklerin farklı mekanlarda devam edeceğini belirten Nur Poyrazoğlu ile Sevilay Aşık; Osmaniyelileri Minik Ömer’in yaşaması için destek vermeye davet etti.

medyagazete.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş