SMA Hastası Arden Ömer Yardım Bekliyor

SMA Hastası Arden Ömer Yardım Bekliyor

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde yaşayan ,5 aylık iken SMA TİP 1 teşhisi konulan Arden Ömer’in ailesi, valilik onayıyla başlattıkları yardım kampanyasıyla hayırseverlerden destek bekliyor.

Şuan 10 aylık olmasına rağmen kas ve kemiklerinin eridiği Arden 4 kg ağırlığında. Emme ve yutkunma kasını kaybeden Arden, burnundan midesine kadar uzanan NG hortumuyla beslenmeye çalışıyor.

Arden’in sağlığına kavuşabilmesi için yurtdışında bulunan zolgensman gen tedavisine ihtiyaç duyuluyor. Tedavisi için gerekli parayı karşılayamaz durumda olan Arsen’in ailesi valilik onayıyla başlattıkları yardım kampanyasıyla hayırseverlerden destek bekliyor.

“Oğlum Anne Sütünün Tadını Alamadı”

Çocuğunun her gün gözünün önünde eridiğine dayanamadığını söyleyen Arden Ömer’in Annesi, “Oğlum Arden Ömer bizim ilk göz ağrımız. 10 aylık SMA Tip 1 Ölümcül Kas Hastası ve iki buçuk aylıkken teşhis kondu. 10 aylık olmasına rağmen hem kasları hem kemikleri eridiği için şuan sadece 4 kg. Emme ve yutkunma kasını da kaybettiği için burundan midesine kadar uzanan NG denen bir hortum ile besleniyor. Anne sütünün tadını alamadı. 10 aylık olmasına rağmen suyun bile tadını bilmiyor benim yavrum. Emeklemesi gerektiği aylarda boynunu dahi tutamıyor ve kendisinden büyük onlarca cihazla yaşıyor. Burnundaki hortumdan dolayı yeterli besin alamadığı için peg (mide tüpü) açılması gerekiyor ama Arden Ömer çok zayıf olduğu için bünyesi ameliyatı kaldıramaz dediler. Evladım her geçen gün gözümün önünde eriyor. Bir anne olarak kendimi çok çaresiz ve yetersiz hissediyorum. Oğlumun yaşayabilmesi için yurtdışında bulunan Zolgensma Gen Tedavisi’ne ihtiyacı var ama tedavi karşılığında 1 milyon 825 bin dolar isteniyor. Bizim bunu tek başımıza karşılamamız imkansız. Oğlumun yaşayabilmesi için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Oğlumun yaşama umudu sizlersiniz. Bir anne olarak size yalvarırım oğlumu görmezden gelmeyin. Evladınızın bu durumda olduğunu düşünün. Lütfen yardım edin” şeklinde konuştu.

Valilik Onaylı Başlatılan Bağış Kampanyasına Destek Olmak İçin;

Vodafone: ARDEN YAZ 9321’E GÖNDER
Türktelekom: ARDEN YAZ 3921’E GÖNDER
Turkcell: ARDEN YAZ 3921’E GÖNDER

İBAN: TR79 0001 5001 5800 7315 1410 97
ALICI: NAZLI BELER

ogunhaber.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş