Sivas’ta, Huzurevinde Tanışan Yaşlı Çift, Dünyaevine Girdi

Sivas’ta, Huzurevinde Tanışan Yaşlı Çift, Dünyaevine Girdi

Sivas Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tanışan Adem Göreceğiz (68) ile Yüksel Toker (71), dünyaevine girdi. Çift için huzurevinde düğün merasimi düzenlendi. Nikahları kıyılan yaşlı çiftten Adem Göreceğiz, “Sevginin yaşı olmaz. İnsan her yaşta sevebilir ve mutlu olabilir. Gençlik çağlarımızdaki gibi heyecanlıyız” dedi.

Sivas Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşamını sürdüren Yüksel Toker ile Adem Göreceğiz hayatlarını birleştirme kararı aldı. Çiftin düğün töreni huzurevinin etkinlik salonunda yapıldı. Törene, Sivas Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan ve huzurevi sakinleri katıldı. Nikahın ardından çiftin huzurevinden arkadaşları gönüllerince eğlenerek çiftin mutluluğuna ortak oldu.

Çiftin nikah şahitliğini yapan Sivas Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, “İlimizde ilk kez huzurevinde kalan Adem amcamız ve Yüksel teyzemiz evlilik kararı aldılar. Bizlerde onlara öncülük etmek istedik. Sivas Türk Halk Müziği Korosu gönüllü olarak düğünümüze katıldılar. Çok teşekkür ediyorum. Adem amcamız 3 senedir burada. Yüksel teyzemiz de geçen sene geldi. Zamanın ne getireceğini bilemiyoruz. Zaman çiftimizi mutlu bir evlilik aşamasına getirdi. Bizlerde vesile olduk” diye konuştu.

“Sevginin yaşı olmaz”

Duygularını aktaran Adem Göreceğiz ise, “Sevginin yaşı olmaz. İnsan her yaşta sevebilir ve mutlu olabilir. Gençlik çağlarımızdaki gibi heyecanlıyız. 6 aydır tanışıyoruz ama ben huzurevine gelmeden önce kendisini tanıyordum. Bizim için düzenlenen törenden memnunuz. İl müdürümüz bizimle kendi çocukları gibi ilgilendi. Bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmadılar. Kendimizi 18 yaşında gibi hissediyoruz, çok heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

“Yanımızda hayat arkadaşı olsun istedik”

Yüksel Toker de, “Karadeniz gezisinde tanışmıştık. Çok memnun ve mutluyum. Yanımızda bir hayat arkadaşı olsun istedik. Eşim çok anlayışlı ve saygılı. Beni gençliğimde zaten tanıyormuş. Yıllar sonra burada karşılaştık. Mutluyum. Sevginin yaşı olmaz ve aşkın yaşı sorulmaz” dedi.

DHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş