Sincan Belediyesi Hanımlar Konağında ’Alzheimer’ Semineri

Sincan Belediyesi Hanımlar Konağında ’Alzheimer’ Semineri

Sincan Belediyesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde Fatma Aliye Hanımlar Konağı’nda Alzheimer hastalığının önlenmesi ve yaşlılıkta fiziksel aktivitenin önemine ilişkin seminer düzenlendi.

Kadınların kaliteli zaman geçirmesi, kişisel gelişimlerine katkı sağlanması gibi faaliyetlerin yanı sıra spor ve sağlık çalışmalarıyla da kadınlara destek veren Sincan Belediyesi her hafta mutlaka sağlık seminerleri düzenliyor.

İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde Fatma Aliye Hanımlar Konağı’nda Alzheimer hastalığına dikkat çekilerek kadınlara Alzheimer hastalığı ve evreleri ile ilgili bilgiler verildi. Alzheimer hastalığı ilgili yapılan tedavileri ve Alzheimer’a yakalanmamak için yapılabilecek önlemler sağlıkçılar tarafından aktarıldı.

Travma, obezite, sigara, yetersiz beslenme, depresyon, düzensiz uyku ve ailede Alzheimer geçmişi gibi pek çok nedenden hastalığın arttığına dikkati çeken uzmanlar, stresten uzak durarak sağlıklı beslenme, spor ve beyin egzersizlerinin Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azalttığını belirtti. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği seminerin sonunda da katılımcılar merak ettiklerini sorma fırsatı buldu.

İHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş