Siirt Belediyesi Engellilere Umut Olmaya Devam Ediyor

Siirt Belediyesi Engellilere Umut Olmaya Devam Ediyor

Siirt Belediyesi, Serebral Palsi tanısı konulan 9 engelli çocuğa dik durma sehpası, 1 engelli çocuğa da puset desteği sağladı.

Sosyal Belediyecilik kapsamında vatandaş odaklı hizmet veren Siirt Belediyesi, engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini arttırmak adına özel gereksinim düzeyinde olup Serebral Palsi tanısı konulan 9 engelli çocuğa dik durma sehpası, 1 engelli çocuğa da puset desteği sağladı.

Siirt Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu’nun talimatıyla Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında özel gereksinim düzeyindeki vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmaya devam edileceği bildirildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi; “Siirt Belediyesi, insanı merkez alan, vatandaşların hayatlarını kolaylaştıran ve gönül kazanan Sosyal Belediyecilik uygulamalarına devam ettiği bu kapsamda, kent merkezinde özel gereksinim düzeyinde olup Serebral Palsi tanısı konulan 9 engelli çocuğa dik durma sehpası, 1 engelli çocuğa da puset desteği sağlandı” denildi.

İlke Haber Ajansı

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş