Siemens Türkiye Engelli Farkındalığı İçin #MorIşıkYaktı

Siemens Türkiye Engelli Farkındalığı İçin #MorIşıkYaktı

Birleşmiş Milletler 1992 yılında 3 Aralık tarihini “Dünya Engelliler Farkındalık Günü” olarak ilan etti. 3 Aralık engelliler için bir kutlama değil kapsayıcı, erişilebilir, fırsat eşitliği için hak mücadelesi ve farkındalık günü.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde ülkemizde fark yaratan firmaların başında gelen Siemens Türkiye globalden ulusala engelli farkındalık hareketi olan #MorIşıkYak kampanyasına katılarak
çeşitlilik ve kapsayıcılığa verdiği önemi gözler önüne serdi. Siemens çeşitliliğe önem veren firma olarak Erişilebilir Kampüs, Engelliler için Dijital Dönüşüm Kampı, engelli çalışanlar için kolaylaştırıcı destek teknolojileri sunması gibi daha bir çok kapsayıcı çalışmalar ve kariyer fırsatları sunması ile öne çıkan bir marka.

Siemens Türkiye’nin sosyal medya hesaplarında yayınladığı engelli farkındalık mesajı ise dikkatlerden kaçmadı.

#MorIşıkYak Engelli Farkındalık Hareketi’ni desteklemek amacıyla Kartal Kampüsümüzü mor renkte ışıklandırdık. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Siemens Dijital Dönüşüm Kampı ile engelli gençlerin geleceğin dünyasına donanımlı bir şekilde hazırlanmasına katkı sağlamaya devam ediyoruz. #DünyaEngellilerGünü

Siemens Türkiye CEO’su Hüseyin Gelis ise 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Linkedin hesabından yayınladığı mesajında, “#MorIşıkYak hareketini #SiemensTürkiye olarak destekliyor, engelli bireylere yönelik ayrımcılığın karşısında duruyoruz. Engelli gençlere engelsiz bir kariyer hayatı sunmak için düzenlediğimiz Dijital Dönüşüm Kampı da bu konudaki kararlılığımızın en güçlü göstergelerinden biri” dedi.

Yaşadıkça

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş