Şiddet Gören O Engelli Memur İntihardan Döndürüldü

Şiddet Gören O Engelli Memur İntihardan Döndürüldü

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde geçtiğimiz mayıs ayında görev yaptığı okulun müdüründen gördüğü şiddet ile gündeme gelen engelli memur E.T., 4 katlı binanın çatısına çıkarak intihara kalkıştı. E.T., Pamukkale ilçe emniyet müdürü ve bağlı olduğu sendikanın başkanının yoğun çabası sonrası ikna edildi.

Pamukkale ilçesindeki bir lisede görev yapan E.T. isimli memur, dün akşam saatlerinde tanıdıklarına intihar edeceği yönünde mesajlar attı. Psikiyatrik ve görme problemleri nedeniyle yüzde 49 engelli raporu bulunan E.T.’nin mesaj attığı kişilerden birisi olan TEÇ-SEN Denizli İl Başkanı Özlem Özer, E.T.’yi vazgeçirmek için büyük uğraş verdi.

“Yaşadığı Binanın Çatısına Çıktı”

Sabah saatlerinden itibaren benzer mesajlarına devam eden E.T., içerisinde bulunduğu bunalım sonucu öğle saatlerinde, Çamlaraltı Mahallesi’nde yaşadığı 4 katlı apartmanın çatısına çıktı.

“Emniyet Müdürü ve Sendika Başkanı İkna Etti”

Telefonla verdiği mücadeleden sonuç alamayan İl Başkanı Özlem Özer, bir taraftan 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak ihbarda bulunurken, diğer yandan ise hızla olay yerine gitti. İtfaiye ekiplerinin şişme yatak açarak önlem aldığı noktada verilen tüm çabalara rağmen ikna olmayan E.T. için Pamukkale İlçe Emniyet Müdürü Kamil Aydın ve İl Başkanı Özer devreye girdi. İtfaiye merdiveniyle ellindeki bıçakla sağa sola tehditler savuran E.T.’nin bulunduğu çatıya ulaşan Aydın ve Özer, uzun uğraşlar sonucu engelli memuru ikna etmeyi başardı. Çatıdan aşağıya indirilen E.T., ambulansla Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

“Önce İnsan Canı, Geri Kalan Teferruat”

Ellerinden geleni yaptıklarını belirten Özlem Özer, “Daha önce yaşadığı talihsiz bir olay vardı. Bunu kendisine hazmedemedi. Engelli yüzde 49, bundan dolayı rahatsızlıkları vardı. Akşamdan beri kendisi bu tür paylaşımlarda bulunuyordu. Durumunu da görünce haliyle polis ekiplerine haber vermek durumunda kaldım ve çok üzüldüm. Pamukkale İlçe Emniyet müdürümüzle birlikte sağ olsun destekleriyle kendisini ikna ettik. Önce insan canı, geri kalan teferruat” dedi.

“Okul Müdürü Tokat Atmıştı”

Öte yandan, engelli memur E.T.’nin geçtiğimiz mayıs ayında görev yaptığı okulun müdürüyle yaşadığı tartışma sonucu okul müdürü tarafından atılan tokat ile gündeme gelmişti.

sondakika.com

https://twitter.com/i/status/1527736346944610305

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş