Shell Hep İleride Kampanyasını Başlattı

Shell Hep İleride Kampanyasını Başlattı

Shell ve yeni marka elçisi Engin Akyürek işbirliğinin ilk meyvesi ekranlarda.

Türkiye’de 100’üncü yılına yaklaşan Shell, gerçekleşen basın toplantısında marka elçisi Engin Akyürek ile birlikte Shell Hep İleride kampanyasını başlattığını duyurdu. Yekta Kopan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen, markanın yeni iletişim kampanyasındaki yaklaşımı ve müşterilerine sunduğu perakende deneyiminin paylaşıldığı toplantıda Shell&Turcas CEO’su Emre Turanlı ve Shell & Turcas Perakende Satışlar Pazarlama Direktörü Seher Poyrazoğlu’na marka elçisi Oyuncu Engin Akyürek eşlik etti.

Shell’in sektöründe her zaman bir adım önde olmayı, “ilk”leri gerçekleştirmeyi ve sektöre yön vermeyi ilke edinmiş bir şirket olduğunu söyleyen Turanlı, şunları söyledi: “Enerji alanında sektöre yeniliklerle ve yüksek standartlarla liderlik etmeye çalışıyoruz. Ayrıca 65 ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracatımızla, 15 bin çalışanımız ve istihdam programlarımızla Türkiye ekonomisine de katkı sağlıyoruz. Türkiye’deki istasyonlarda ilk kanopi uygulamasını, ilk premium market konseptini, ilk market içi tuvaleti, ilk kurşunsuz yakıtı, ilk sadakat programını, ilk taşıt tanıma sistemini, istasyonlarda kadın istihdamını destekleyen ilk programı, çocuklar için özel olarak tasarlanmış ilk tuvaleti, engelli misafirlerimizin hayatını kolaylaştıran sektördeki ilk engelsiz hizmet alanını hayata geçiren markayız. Müşteri memnuniyetini daima önceliğimiz olarak görüyoruz. Türkiye genelinde 1000’den fazla istasyonumuzda her gün yaklaşık 1 milyon misafirimizi ağırlıyor ve 600’den fazla Shell Select marketimiz ile 2 bine yakın farklı ürünü müşterilerimize sunuyoruz. Şimdi de hep ileride olduğumuzu yeni marka yüzümüz Engin Akyürek ile Shell Hep İleride iletişim kampanyasıyla anlatıyoruz.”

Shell ve marka elçisi Engin Akyürek işbirliğiyle hayata geçen Shell Hep İleride kampanyasının ekranlara gelen ilk reklam filmi ise şöyle:

Poyrazoğlu ise sürdürülebilirlikten sosyal sorumluluğa, eşitlikten perakendede dönüşüm yolculuğuna kadar pek çok başlıkta yapılan çalışmaların anlatıldığı kampanya kapsamında işbirliği yapacakları marka elçisini belirlerken çizdikleri yolu şöyle anlattı: “Kampanyamızda bir marka elçimizin olmasını istedik ve kimin olacağına karar verirken en çok önemsediğimiz konu, bu kişinin markamızın değerleriyle uyumlu olmasıydı. Kaliteli, güven veren, birçok farklı markayla çalışmak yerine hep seçici olmayı tercih eden, sanatçı kimliğini farklı alanlarla zenginleştiren, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden bir isim olmasına özellikle dikkat ettik.”

Bu işbirliğiyle ilk kez bir markanın reklam yüzü olarak kamera karşısına geçen ve Shell markasının da Naomi Campbell’dan sonra gelen ikinci reklam yüzü olan Akyürek ise işbirliğini “Shell bildiğim ve güvendiğim bir marka. Shell’in bakış açısı benim hayata yaklaşımımla çok uyumlu olduğu için Shell ile işbirliğini yoldaşlık olarak görüyorum” sözleriyle değerlendirdi.

mediacat.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş