Serebral Palsili Burcu’nun Engelli Aracını Çalıp Parçaladılar

Serebral Palsili Burcu’nun Engelli Aracını Çalıp Parçaladılar

Bursa’da yaşayan Serebral Palsi hastası 33 yaşındaki Burcu Yıldız’a ait akülü engelli aracı binanın girişinden çalındı. Polis tarafından parçalanmış halde bulunan akülü araç, anne Şükran Yıldız’a teslim edildi. Anne Yıldız, kızının yürüyemez durumda olduğunu belirterek yaşananlara isyan etti.

Edinilen bilgilere göre, Spastik engelli kızı Burcu Yıldız’a (33) bakan anne Şükran Yıldız (53), bina girişine bıraktığı engelli aracını bıraktığı yerde bulamadı. Hemen güvenlik kameralarını inceleyen Yıldız, şüphelilerin kapıyı açtıktan sonra çekçek arabasının içine kamufle ederek çaldıklarını gördü. Şüpheliler biri dikkat çekmemek için sokaktan giderken diğeri şüpheli ise engelli aracının çekçek arabasına koyarak üstünü kartonla kapattı.

EKİPLER ENGELLİ ARACINI PARÇALANMIŞ BİR ŞEKİLDE BULDU

Yıldız, durumu polise bildirerek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine araştırma yapan polis ekipleri, engelli aracını bir köprünün altından çocuklar oynarken parçalanmış halde buldu. Ekipler parçalanmış engelli aracını Yıldız’a teslim etti. Hırsızlık anları güvenlik kameralarına saniye saniye yansırken şüphelilerin sokak üzerindeki rahat tavırları ve yoldan geçen vatandaştan sigara istemeleri dikkatlerden kaçmadı.

“KANDİL GÜNÜNDE BİZİ AĞLATTILAR ALLAH DA ONLARI AĞLATSIN”

Kandil Gününde Bizi Ağlattılar, Allah’ta onları ağlatsın diyen Şükran Yıldız, “Sabah 06.30’da güvenlik kamerasından gördük, buradan arabamızı çalmışlar. Saat 08.00 gibi biz çalındığını fark ettik. Daha sonra polisi aradım ben sağ olsun geldiler ilgilendiler. Akşam 21.00 gibi köprünün altında çocuklar oynarken buldular ama kullanılamaz durumda. 33 yaşında benim çocuğum yürüyemez durumda, doğuştan spastik engelli. Önceden adım atabiliyordu ama 2011 yılında kalça çıkığı ameliyatı oldu, oradan sonrada virüs kaptığı için yatalak durumda. Çocuğumu ben engelli aracıyla sokak sokak gezdirerek oturmasını sağladım. Kağıt toplayıcıları çekçek arabasına sokmak için kesip parçalamışlar. Bunlar Kandil gününde bizi ağlattılar, Allah da onları ağlatsın” dedi.

İHA

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş