Şarkıcı Özgün, Özel Çocuklar İçin Sahneye Çıkacak

Şarkıcı Özgün, Özel Çocuklar İçin Sahneye Çıkacak

Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği, 26 Ağustos Cuma günü saat 19.00’da çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Kendi çocuğu da Down sendromlu olan Şarkıcı Özgün, özel çocuklar için sahneye çıkacak ve şarkılarını onlarla birlikte seslendirecek.

Kapadokya son yıllarda sadece kültür turizmi meraklıları için değil, aynı zamanda özel gereksinimli çocuklar için eğitim projeleri yürüten gönüllüler de için de çok önemli bir destinasyon haline geldi. Hasan Kalcı’nın kurucusu olduğu Kapadokya özel gereksinimli Yetenekler Derneği’nde Türkiye’nin yanında dünyanın birçok ülkesinden gelen uzmanlar ve eğitmenler özel gereksinimli çocuklarla çalışmak için gönüllü oluyor.

Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği’nde RAM raporu olan çocuklar için çeşitli yetenek atölyeleri hayata geçiriliyor. Geniş bir arazi üzerine kurulu eğitim kampüsü niteliğindeki bu akademide özel gereksinimli yeteneklerini keşfetmeleri hedefiyle modellenmiş 13 atölye bulunuyor.

Kendi çocuğu da Down sendromlu olan Şarkıcı Özgün, 26 Ağustos Cuma günü saat 19.00’da Kapadokya Engelli Yetenekler Derneği’nde özel çocuklar için sahneye çıkacak. Özgün şarkılarını özel çocuklarla sahnede seslendirecek.

aydinlik.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş