Şanlıurfa’da Yaşlı ve Engelli Bireyi Zabıta Görevlisi Sırtında Taşıdı

Şanlıurfa’da Yaşlı ve Engelli Bireyi Zabıta Görevlisi Sırtında Taşıdı

Şanlıurfa’da engelli olduğu için evinden çıkamayan 82 yaşındaki engelli birey zabıta görevlisi 5. kattan sırtında taşıyarak indirdi. Yaşlı çifti kış evine yerleştirdi.

7.6 ve 7.7 şiddetindeki depremle hasar gören 10 ilden biri olan Şanlıurfa’da bireyler evlerinden ayrıldı. Kimileri köye kimileri de kurumların belirlediği toplanma alanlarında yaşamlarını sürdürüyor. Engelli olduğu için eşi ile birlikte yaşadığı evden çıkamayan yaşlı çifti mahsur kaldığı yerden zabıta ekipleri kurtardı.

Alo 153 İletişim Merkezi üzerinden gelen talepleri anında yerine getiren Zabıta Daire Başkanlığı bu kez yaşlı bir çiftin imdadına yetişti. Karaköprü ilçesinde bir binanın 5. katında oturan 82 yaşındaki engelli Abdurrahman Özbay ve 77 Yaşındaki eşi yaşadıkları evde mahsur kaldı.

Yaşlı çift Alo 153’e durumlarını anlatarak evden çıkartılarak güvenli bir yere yerleştirilmelerini istedi. İletişim Merkezi, gelen talebi Zabıta Daire Başkanlığına iletti. Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler verilen adrese gitti. 82 yaşındaki yaşlı Mehmet Özbay engelli olduğundan dolayı yürüyemediği için ekipte bulunan bir zabıta görevlisi onu sırtına aldı.

Zabıta Görevlisi Gökhan Kılıç, engelli ve yaşlı Özbay’ı sırtında taşıyarak 5. kattan indirerek apartmanın önünde bekleyen zabıta aracına bindirdi. Abdurrahman Özbay ve eşi kış aylarında gidecek yer olmayanların barındırıldığı Kış Evine yerleştirildi.

urfadasin.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş