Şanlıurfa’da Türkiye Engelliler Halter Şampiyonunu İşten Attılar

Şanlıurfa’da Türkiye Engelliler Halter Şampiyonunu İşten Attılar

Şanlıurfa Bölge ve Türkiye Engelliler Halter Şampiyonu olan ve 15 madalya kazanan İsmail Balandı’nın çalıştığı çağrı merkezindeki işine son verildiği öne sürüldü.

Şanlıurfa Bölge ve Türkiye Engelliler Halter Şampiyonu olan ve 15 madalya kazanan İsmail Balandı’nın çalıştığı çağrı merkezindeki işine son verildiği öne sürüldü. Balandı’nın çalıştığı çağrı merkezi tarafından asgari ücrete gelen artışın gerekçe gösterilerek işine son verildiğini sosyal medya hesabından Gazeteci Mehmet Yetim, yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya davet etti. Balandı’nın hem spor yapmak hem de çalışmak istediğini kaydeden Yetim yaptığı paylaşımda şunları ifade etti:

“Adı İsmail Balandı 40 yaşında aynı zamanda baba Şanlıurfa Bölge ve Türkiye Engelliler Halter Şampiyonu oldu. Bu müsabakalarda 15 madalya aldı. 2014 yılından bu yana Urfa’da çağrı merkezinde çalışarak evine ekmek götürüyordu. Asgari ücrete zam geldiği zaman sevindi. Ama bu onun işten çıkarılmasına neden oldu.

Çünkü asgari ücrete gelen zam ile birlikte çalıştığı çağrı merkezi zammı öne sürerek onunla birlikte bir kaç arkadaşını kapı dışarı etti. İsmail birçok müsabakada büyük başarılar elde etti. Evine ekmek götürmek için sporun yanında çalışmak istiyor ama ne yazık ki engelli olduğu için her işi yapamıyor.

Şimdi hem sporuna devam etmek hem de evine ekmek götürmek istiyor. Onun için belediyelerin spor kulüplerinde değerlendiren birisi olursa kimseye muhtaç olmadan yaşamını sürdürür. Yetkililere sesleniyoruz…”

Urfa Pusula

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş