Şanlıurfa’da, 27 Engelli Bireye Akülü ve Tekerlekli Sandalye Dağıtımı Yapıldı

Şanlıurfa’da, 27 Engelli Bireye Akülü ve Tekerlekli Sandalye Dağıtımı Yapıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve IBC Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı ile yapılan işbirliği ile 27 engelli bireye akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtımı yapıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, çeşitli yardım kuruluşları ile ulusal ve uluslararası işbirliğini sürdürerek yardımların vatandaşlara ulaşmasını sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi, IBC Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı ile birlikte “Engelleri Sevgi ile Aşıyoruz” sloganıyla 27 engelli bireyin hayatına dokundu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri ve Göç Hizmetleri Daire Başkanlığı koordinesinde IBC Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı ile yapılan işbirliği çerçevesinde gerek deprem gerekse sel felaketinde birçok vatandaşın ihtiyaçları karşılandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen törende 27 adet akülü ve tekerlekli sandalye dağıtımı yapıldı. Engelli bireylerin hayatlarına büyük kolaylık sağlayacak bu proje ile engeller de aşılmış oldu.

Beyazgül: “Bu Proje Engelli Bireylerimize Kolaylık Sağladı”

Şanlıurfa’da önemli proje ve hizmetin hayata geçirildiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı’mız bugün buradalar. Yine vatandaşlarımıza hayır elini uzattılar. Buradaki gönüllü arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Engelli araçları getirerek engelli bireylerimizin her birini sıkıntıdan kurtardılar. Mutlu oldular. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak bizim farklı alanlarda işbirliklerimiz de var. Dezavantajlı ailelere kart yardımı konusunda da önemli mesafeler kat ettik. Güzel bir yol aldık. Güler yüzlü genç ve dinamik bir ekipten oluşuyor bu ekip, bu vakıfta görev yapan arkadaşlarımız hiçbir karşılık beklemeden dezavantajlı insanlarımızın ihtiyaçları neyse o ihtiyaçlara koşuyorlar. Şanlıurfa adına, engellilerimiz adına, ihtiyaç sahipleri adına Uluslararası Mavi Hilal İnsani Yardım ve Kalkınma Vakfı’mıza çok teşekkür ediyorum. Onların Şanlıurfa’da bulunmasından çok mutlu olduğumu da ifade etmek istiyorum” dedi.

urfapusula.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş