Samsun’da Yaşlı ve Engelli Bireylere Yardım Eli

Samsun’da Yaşlı ve Engelli Bireylere Yardım Eli

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma ile bu yılın ilk 9 ayında il genelinde kendi öz bakım ihtiyacını karşılayamayan yatalak, engelli, hasta ve kimsesiz ihtiyaç sahibi 49 bin 192 bireye ulaşılarak her türlü talepleri yerine getirildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Evde Bakım, Yaşlı Bakım, Kadın Aile ve Toplum Hizmeti, Engelli Hizmetleri ve Sosyal Hizmetler alanında yürüttüğü çalışmalar ile sosyal belediyecilik anlamında önemli bir görevi yerine getiriyor. 17 ilçenin tamamında kendi öz bakım ihtiyacını karşılayamayan yatalak, engelli, hasta ve kimsesiz ihtiyaç sahibi bireylere Samsun Büyükşehir Belediyesi yürüttüğü hizmetlerle yardım elini uzatıyor.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri periyodik olarak hastaları ziyaret ediyor ve öz bakımını yapıyor. Yatağa mahkum olarak yaşayan hastaların bakımının yanı sıra evleri de ekipler tarafından temizleniyor. Yapılan hizmet ile ihtiyaç sahibi bireylerin yüzleri gülüyor.

Denge Gazetesi

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş