Samsun’da Engelli Bireylerin Hayatını Kolaylaştıran Proje

Samsun’da Engelli Bireylerin Hayatını Kolaylaştıran Proje

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından, bedensel engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla kurulan engelli araç şarj istasyonları ilgi görüyor.

Engelli bireylerin akülü araçlarının şarj sorunuyla ilgili talepleri doğrultusunda harekete geçen Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından İlkadım, Canik ve Atakum’da 9 ayrı konumda 18 akülü araç şarj istasyonu kuruldu. Sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde kurulan şarj istasyonları, engelli bireylerin hayatını daha kolay hale getiriyor.

Elektrikli araç şarj istasyonlarının amacına ulaştığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, başkanlığa gelmeden önce Samsun’un ihtiyaçlarını ele aldıklarını söyledi. Başkan Demir, “Ülkemizde herkes engelli adayıdır. Engelli diye tabir ediliyor ancak hepimiz kardeşiz. Bu bilinçle onların hayatının ne kadar zor olduğunu bilerek sorunlarını hafifletecek ve yaşamlarını kolaylaştıracak çözümler üzerinde fikirler ürettik. Planlı, programlı ve stratejik hareket ederek, imkanlar nispetinde sırasıyla kaliteden ödün vermeden hizmetleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Vitrin Haber

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş