Sakarya’da, Engelliler Bahar Şenliğinde Buluştu

Sakarya’da, Engelliler Bahar Şenliğinde Buluştu

Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen Bahar Şenliği’nde engelliler ve aileleri buluştu. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle, Adapazarı Millet Bahçesinde gerçekleşen Bahar Şenliği’ne, Sakarya Kızılay Başkanı Cevdet Koç, Kızılay Kadın Başkanı Leyla Demir Deniz, Akes-Der Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu, Sakarya Valiliği Gündüzlü Bakımevi Müdürü Ramazan Kaya, Kaynarca Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Yasin Kulaç, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Engelli Hizmetleri Müdürü Zafer Kotan, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Özden, mahalli sanatçılar, deprem bölgesinden Sakarya’ya gelen depremzede aileleri ve engelli bireylerle aileleri katıldı.

“Karadenizli Sanatçılar Coşturdu”

Karadenizli Sanatçı Adnan Yılmaz, Sakaryalı Oflu Kadir ve Atakan Hanoğlu Bahar Şenliği’nde sahne alarak şenliğe katılanları doyası eğlendirdiler.

Sakarya Türk Kızılay Başkanı Çevdet Koç, şenlikte kısa bir konuşma yaparak, Engellilere oldukça büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Koç, ellerinden geldiği kadar onların yanında olduklarını ve onların daha rahat edebilmeleri için bütün imkanlarını seferber ettiklerini vurguladı.

Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Aslı Çam, Sakarya’da hiçbir ayrım yapmadan her vatandaşa eşit hizmet sunulduğunu belirten Başkan Çam, “Engelli bireylerin hayatında var olan engelleri kaldırmak adına birbirinden farklı etkinlikler düzenliyoruz. İmkan verildiği takdirde engel tanımayan vatandaşlarımızın neler yapabildiğini hep birlikte görüyoruz.

Başkan Çam, bu mutlu günümüzde ve bizlere destek veren Sakarya Genç Kızılay’a, Kaynarca Belediyesi (KABET) tiyatro ekibine ve yardımlarını esirgemeyen Kaynarca Belediyesi koordinatör Sezgin Tutar’a, Horonzade evi sahibi Reyhan Töremiş’e, müzisyenlere, şenlikte ikramda bulunan Ahsen Pastanesine, bize ulaşımı sağlayan Tura ulaşıma ve bizim bütün organizasyonlarımıza destek veren her daim yanımızda olan Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkür ediyorum” dedi.

netgaste.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş