Rusya’da, Büyükanne Zehirli Erişteyi Torunlarına ve Engelli Kızına Yedirdi

Rusya’da, Büyükanne Zehirli Erişteyi Torunlarına ve Engelli Kızına Yedirdi

Rusya’da yaşayan Lidia Shiryaeva, maddi zorluklar nedeniyle dört kişiye birden bakmanın zorluğunu çekerek, engelli kızı ve üç torununu yedikleri erişteye kattığı zehirle öldürdü. Mahkemede suçlarını itiraf eden kadın, cinayetleri nasıl işlediğini anlattı.

Rusya’da yaşayan Lidia Shiryaeva isimli bir kadın, 23 yaşındaki serebral palsili kızı, oğlu ve üç torunuyla birlikte yaşıyordu. Büyükanne Shiryaeva, kızı ve üç torununu yedikleri erişteye kattığı zehirle öldürdü. Çıkartıldığı mahkemede suçlarını itiraf eden kadın, dört kişiye birden bakmanın maddi olarak kendisine zor geldiğini söyledi.

“Mahkemede İtiraf Etti”

Kocasını 2021 yılında gerçekleşen trafik kazasında kaybeden Lidia, aynı kazada beyin felci geçiren 23 yaşındaki kızını da alarak oğlu ve üç torunuyla birlikte yaşamaya başladı. Oğlu genellikle işte olduğu için babalarının ilgilenemediği üç çocuğun bakımını da Lidia üstleniyordu. Yaşları 3,5 ve 7 yaş arasında olan üç torunu ile engelli kızını öldüren Lidia, işlediği cinayetleri çıktığı mahkemede itiraf etti.

“Cinayetleri Böyle Anlattı”

Lidia, kan donduran anları şu sözlerle anlattı: “Herkesin dikkati dağılmışken dışarı çıkıp bir paket zehir getirdim. Kocamın arabasının torpido gözünde zehir olduğunu biliyordum. Erişteye katıp karıştırdım. Sonra torunlarıma ve kızıma o yemekten yedirdim”

sondakika.com

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş