‘Prison Break’in Yıldızı Wentworth Miller’a Otizm Teşhisi!

‘Prison Break’in Yıldızı Wentworth Miller’a Otizm Teşhisi!

‘Prison Break’ dizisindeki ‘Michael Scofield’ rolüyle tanınan Wentworth Miller’a bir yıl önce otizm teşhisi konulduğu ortaya çıktı. 49 yaşındaki oyuncu, tanının kendisinde şok oluşturduğunu söyledi.

2005-2009 yılları arasında yayınlanan ‘Prison Break’in yıldız oyuncusu Wentford Miller, kendisine bir yıl önce otizm teşhisi konulduğunu duyurdu.

Instagram üzerinden yaptığı paylaşımda Miller, “Herkes gibi karantinadaki hayat da benden bir şeyler aldı. Bu değiştireceğim bir şey değil. Hemen otistik olmak, kim olduğumun merkezinde yer alıyor. Başardığım/anlattığım her şey için” ifadelerini kullandı.

“RESMİ TANI DA GELDİ”

Yetişkin otizmi tanısının kendisinde şok oluşturduğunu belirten oyuncu, “Bu sonbahar resmi olmayan otizm tanısı almamın bir yılı dolacak. Öncesinde de kendime böyle bir tanı koymuştum. Resmi tanı da geldi. Güncelleme ihtiyacı olan uzun, kusurlu bir süreçti. Ben orta yaşlı bir adamım. Beş yaşında değilim” mesajını yazdı.

“YAŞADIĞIM 50 YILI YENİDEN İNCELEMELİYİM”

49 yaşındaki Wentford Miller, “Otizm hakkında yeterince bilgi sahibi değilim. Bilinmesi gereken çok şey var. Şimdi anlayışımı dönüştürmem gerekiyor gibi gözüküyor. Yaşadığım 50 yılı yeni bir gözlükle yeniden incelemeliyim. Bu zaman alacak” açıklamasını yaptı.

Milliyet

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş