Pekin 2022 Paralimpik Kış Oyunları Sona Erdi

Pekin 2022 Paralimpik Kış Oyunları Sona Erdi

Zamana direnen Çin Seddi gibi, Pekin 2022 Paralimpik Kış Oyunları’nın başarısı da anıtsal bir başarı olarak kazınacak!

Oyunlar gişe rekorları kıran bir filmden farklı değildi – 10 günlük tam aksiyon, heyecan ve duygular; zorlayıcı hikayelerin anlatıldığı ve tarihi anların kazındığı yer.

Böyle bir konuşma noktası, ev sahibi Çin’in daha önce hiç olmadığı gibi yeniden canlanmasıydı. PyeongChang 2018 Oyunları’ndan sadece bir madalya olan Çin’in en iyi takım olma yolundaki dört yıllık yolculuğu hiçbir şekilde küçük bir başarı değil. 18 altın, 20 gümüş ve 23 bronz olmak üzere tüm zamanların en iyi 61 madalya rekoru ile bitirdiler.

Krizlerin ülkelerine geri dönmesine izin vermeyen ve 11 altın, 10 gümüş ve sekiz bronz olmak üzere 29 madalya ile ikinci olan Ukraynalılar’dan da yürekli bir çaba geldi. Kanada ayrıca sekiz altın, altı gümüş ve 11 bronz olmak üzere 25 madalya ile üçüncü sırayı pekiştirdi.

Çin’in zaferi, önümüzdeki yıllarda Para sporunun dinamiklerini açıkça değiştirecek ve onu son derece rekabetçi hale getirecek. Bu bir dönüm noktası ve Paralimpik Kış Oyunları’nda perdeler inerken, Pekin ve onlarla birlikte tüm spor dünyası da mutlu oldu.

Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) Başkanı Andrew Parsons, Pekin 2022 Oyunlarının başarısını Paralimpik Hareketin nezdinde büyük bir hamle olarak özetledi.

Parsons, “Pekin 2008, Paralimpik Hareket için yeni bir büyüme başlattıysa, Pekin 2022, Paralimpik Kış Oyunları için yeni bir şafağa işaret etti” dedi, “Basit, güvenli ve muhteşem bir söz verdiniz. Çarpıcı, güvenli ve muhteşem bir sunum yaptınız. Harika organizasyon, canlı mekanlar ve heyecan verici spor – burada Pekin’deki harika Oyunların ayırt edici özellikleri.

“Kesinlikle Çin, gelecekteki tüm kış Oyunları için bir kriter belirledi. Kesin olarak, Çin artık bir Paralimpik kış sporları merkezidir.”

facebook.com/TurkParalimpik/

KATEGORİLER
ETİKETLER
Bunu Paylaş